Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

"Kalumnie i insynuacje". Premier reaguje na artykuł o siostrze

214
Podziel się:

Mam przekonanie, że praca była wykonywana rzetelnie, realnie - powiedział Mateusz Morawiecki. Szef rządu odniósł się na konferencji prasowej do doniesień "Gazety Wyborczej" o tym, że jego siostra Anna miała być zatrudniona na fikcyjnym etacie w trzebnickim urzędzie miasta.

"Kalumnie i insynuacje". Premier reaguje na artykuł o siostrze
Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do doniesień "Gazety Wyborczej" o rzekomo fikcyjnym etacie dla jego siostry Anny (Agencja Wyborcza, PAP, Krzysztof Ćwik, Lech Muszyński)

- Artykułu nie czytałem. Mam przekonanie, że praca była wykonywana rzetelnie, realnie. W świetle tego typu informacji, jeśli zostały przedstawione, zapewne strony spotkają się w sądzie i tam będzie można wykazać prawdę, bo jak inaczej postępować wobec różnego rodzaju kalumni i insynuacji? - odpowiedział Mateusz Morawiecki zapytany o poniedziałkowy artykuł "Wyborczej" na temat Anny Morawieckiej.

Według ustaleń "Gazety Wyborczej" i "Nowej Gazety Trzebnickiej" siostra Mateusza Morawieckiego była zatrudniona na "fikcyjnym etacie". Anna Morawiecka pracowała od kwietnia do grudnia 2019 r. w urzędzie miejskim w Trzebnicy. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy zatrudniano ją na podstawie umowy zlecenia, a od czerwca – na etacie, na stanowisku "pomoc administracyjna".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tak bogacą się w PiS. Polityk PO mówi o kradzieży

Anna Morawiecka na fikcyjnym etacie? Ustalenia "Gazety Wyborczej"

Jak czytamy w artykule, Anna Morawiecka miała być zatrudniona w Referacie Kultury i Sportu. "Wyborcza" jednak dotarła do wystąpienia pokontrolnego Najwyższej Izby Kontroli w sprawie funkcjonowania ośrodków sportu i rekreacji w gminie Trzebnica. Wynika z niego, że choć nabór na stanowisko Kierownika Referatu Kultury i Sportu przeprowadzono już w sierpniu 2019 r., to jednak referat ten nie został utworzony do dnia kontroli NIK (czyli do 11 października 2019 r.).

Sprawa zatrudnienia Anny Morawieckiej wypłynęła dopiero w trakcie prokuratorskiego śledztwa dotyczącego sprzedawania nieruchomości "po zaniżonej cenie". Z ustaleń "GW" wynika, że sprawa ta, choć ostatecznie została przeniesiona do Opola, a prowadzący ją prokurator został zdegradowany, to w trakcie przygotowywań dokumentów dla policjantów odnaleziono siostrę premiera na liście płac urzędu. Działo się to w 2019 r.

Anna Morawiecka o "szukaniu sensacji"

Anna Morawiecka nie odpowiedziała na pytania "Wyborczej", opublikowała jednak post na swoim profilu na Facebooku.

Do moich obowiązków należało przede wszystkim inicjowanie i koordynowanie działań, mających na celu doprowadzenie do wykonania badań geologicznych i odwiertu potwierdzającego właściwości lecznicze wód geotermalnych (…) - napisała.

Siostra premiera potwierdziła, że przez dwa miesiące miała podpisaną umowę-zlecenie, później umowę o pracę. Z jej wpisu wynika, że w 2019 r. sama poprosiła, by burmistrz Trzebnicy nie przedłużał jej zatrudnienia, ze względu na jej chorobę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(214)
Iza
5 miesięcy temu
Czytając komentarze przyznaje rację GW która twierdzi w najnowszym artykule że DT nie powinien być liderem opozycji ( PO). Powód? DT skupia wokół siebie znacząco negatywny elektorat... Serio tak piszą...
antoni
5 miesięcy temu
oczywista , że chodziło tylko o ubezpieczenie . Tak za leczenie trzeba byłoby bulić . Życzę zdrowia ale czy brata nie stać było na prywatny szpital ?
Ewa
5 miesięcy temu
Cieszmy się że ma tylko jedną siostrę
dziadek
5 miesięcy temu
Morawieckim nosy wydluzaja sie codziennie to choroba kliniczna czy zaraza???
Morawiecki
5 miesięcy temu
każdemu Polakowi zadośćuczynienie za kłamstwa.......miało nie być nepotyzmu, a jest i to wielkich rozmiarów na stołach i ciele
...
Następna strona