Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Malwina Gadawa
|

"Rafał, weź mi to załatw". Brzoska dostaje takie telefony

6
Podziel się:

A czy dzwonili do pana ludzie, mówiąc: "Rafał, weź mi to załatw"? - No pewnie! Niektórzy nawet bali się dzwonić bezpośrednio, próbowali przez pośredników - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Rafał Brzoska, lider inicjatywy „SprawdzaMY”, której celem jest deregulacja.

Rafał Brzoska, właśpełnomocnik przedsiębiorców ds. deregulacji,
Rafał Brzoska prezes InPostu (East News, Adam Burakowski)

Rafał Brzoska, szef InPostu i lider inicjatywy "SprawdzaMY", podkreśla znaczenie deregulacji dla poprawy sytuacji gospodarczej w Polsce. Współpraca z ekspertami i obywatelami ma na celu uproszczenie procedur administracyjnych i wzmocnienie pozycji polskich przedsiębiorców.

Oto jakie Brzoska dostawał telefony

A czy dzwonili do pana ludzie, mówiąc: "Rafał, weź mi to załatw"?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polska marka YES: Jak powstało złote imperium? Maria Kwiatkiewicz w Biznes Klasie

"No pewnie! Niektórzy nawet bali się dzwonić bezpośrednio, próbowali przez pośredników. Rzeczywiście, słyszałem w słuchawce słowa typu: "ty, weź tam powiedz, żeby to i tamto..." Ale czy wy jako dziennikarze nie macie sytuacji, w której ktoś wam sufluje temat do opisania? No, bądźmy szczerzy... Zdarzało się, że ktoś miał chęć popatrzenia na deregulację tylko i wyłącznie przez soczewkę swojego biznesu. Rolą moją i całego zespołu było wychwytywanie tego typu zachowań, bo one nie realizowały misji, której się podjęliśmy" - odpowiedział milioner w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

31 maja minął termin, do którego zespół ds. deregulacji pod kierownictwem Rafała Brzoski miał przygotować propozycje upraszczające procedury prawne obowiązujące obecnie zarówno przedsiębiorców jak i zwykłych obywateli.

Blisko 500 propozycji dla rządu

Zapytany o dalsze działania deregulacyjne, Brzoska poinformował PAP, "że zespół nadal będzie systematycznie przekazywać politykom opracowane postulaty, nie będzie natomiast prac nad nowymi rozwiązaniami". Dodał, że prace nad publikowaniem i przekazywaniem przygotowanych postulatów będą trwały jeszcze w czerwcu.

Dodał, że "100-dniowy sprint" przyniósł prawie 500 propozycji ułatwiających funkcjonowanie ludziom, firmom, a także administracji i urzędnikom. "Wiem na pewno, że usunięcie kilkuset, choćby drobnych lecz bezsensownych barier, będzie ogromnym impulsem rozwojowym dla naszej gospodarki" - oświadczył.

Kluczowe postulaty to: domniemanie niewinności podatnika (zmianę ciężaru dowodu i poprawę sytuacji podatnika wobec machiny biurokratycznej państwa), lepszy dostęp do sądów, czy milcząca zgoda w postępowaniach administracyjnych.

Spośród opublikowanych dotąd 412 postulatów deregulacyjnych przedstawionych przez stronę społeczną, 314 przekazano stronie rządowej, natomiast 100 jest już w realizacji.

Premier zapowiedział w sumie pakiet deregulacyjny około 120 ustaw

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
TOP WYRÓŻNIONE (tylko zalogowani)
Ciomcioch
5 dni temu
Najważniejsze, urzędnicy powinni podlegać imiennej odpowiedzialności materialnej i karnej za to co czynią ludziom , którzy im płacą a dziura budżetowa się zmniejszy o miliony i przestaną do urzędów trafiać pracownicy bez wartości
Farfałek
5 dni temu
a z kremla też dzwonią do Farfała ? ach co za genialny byznesmen
POZOSTAŁE WYRÓŻNIONE
Winnicki
5 dni temu
Trzydzieści lat regulowali wszystko, do tego doszła Bruksela z regulowaniem jeszcze większym, a teraz chcą deregulowac. Ubaw po pachy. To niech zlikwidują ETS w ramach tych deregulacji, a nie szybkie rozwody i inne dyrdymaly.
DON
5 dni temu
TO TEN CO KIEDYŚ PRZY POCZCIE POLSKIEJ GRZEBAŁ POLECONE W SKLEPIE MIĘSNYM A TERAZ NA SIŁĘ UBIERA SWOICH KURIERÓW KTÓRZY SĄ NA WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI W AUTA ELEKTRYCZNE
rat9
5 dni temu
Nie wypowiadam sie na temat Brzoski. Jednak wydaje się, że to kolejna zadyma, ściema Tuska, który niby coś robi aby sprawy szły w dobrą stronę.