Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Kazimierski
|

Ranking kont oszczędnościowych – lipiec 2022

4
Podziel się:

Konto oszczędnościowe to bardzo dobre miejsce dla pieniędzy. Środki, jakie na nim ulokowaliśmy, możemy wypłacić w każdej chwili bez utraty odsetek, a każda wpłata powiększa kwotę odsetek. Oprocentowanie takiego konta może wynieść nawet 7 proc. w skali roku! Ile można zarobić na takim rachunku, zasilając go regularnie kwotą 1 tys. zł co miesiąc? Tego dowiesz się z najnowszego rankingu kont oszczędnościowych.

Ranking kont oszczędnościowych – lipiec 2022
Ranking kont oszczędnościowyc (Pixabay)

Oprocentowanie depozytów bankowych jest coraz wyższe, a co za tym idzie – coraz atrakcyjniejsze. Banki wręcz prześcigają się w tym, który z nich zaproponuje wyższe oprocentowanie. Doszło do tego, że PKO BP proponuje lokatę progresywną z oprocentowaniem 9 proc. w skali roku (obowiązuje ono od 13. do 18. miesiąca lokaty). A co banki oferują osobom chcącym oszczędzać regularnie przez kilka- czy kilkanaście miesięcy na koncie oszczędnościowym? Sprawdziliśmy to.

W przygotowanym przez nas rankingu znajdziesz 10 najlepszych kont oszczędnościowych, które zapewnią ci najwyższy zysk. Oceniając oferty banków, założyliśmy, że otwierając konto oszczędnościowe, wpłacimy na nie 1 tys. zł, a następnie, przez 11 miesięcy będziemy je zasilali taką samą kwotą. Miejsce w rankingu uzależnione jest od zysku (obliczaliśmy go przy założeniu, że w czasie oszczędzania nie zmieni się wysokość oprocentowania). Im większa będzie kwota odsetek, tym wyższe miejsce zajmie bank w zestawieniu.

I miejsce – Indeksowane Konto Oszczędnościowe z Toyota Banku

Pierwsze miejsce w rankingu zajęło Indeksowane Konto Oszczędnościowe z oferty Toyota Banku. Jego oprocentowanie wynosi 7,05 proc. w skali roku i jest równe stawce WIBOR® 3M z przedostatniego dnia roboczego przedostatniego kwartału. Odsetki naliczane są co miesiąc. Po 12 miesiącach regularnych wpłat zysk (uwzględniający podatek Belki) wyniesie 319 zł.

Plusy i minusy Indeksowanego Konta Oszczędnościowego Toyota Banku 

Plusy 

Minusy 

- Wysoka maksymalna kwota, do której naliczane jest oprocentowanie promocyjne – 100 000 zł. 

- Atrakcyjne oprocentowanie dla środków powyżej 100 000 zł (4,05 proc., WIBOR® 3M – 3 pp.)

- Konieczność założenia/posiadania konta osobistego.

- Wysoka opłata za prowadzenie konta (30 zł miesięcznie), zwracana jeśli w poprzednim miesiącu nie wykonano transferu lub wypłaty środków pieniężnych z konta w ramach wykonywania usług płatniczych przez bank powodującego zmniejszenie salda środków pieniężnych (za wyjątkiem transferu środków w celu założenia lokaty).

II miejsce – Rachunek Oszczędzam – lojalni zyskują od Credit Agricole

Drugie miejsce przypadło Rachunkowi Oszczędzam – lojalni zyskują Credit Agricole. Ta oferta jest adresowana do klientów, którzy posiadają w Credit Agricole:

  • konto osobiste, na które co miesiąc wpływa min. 1,5 tys. zł,
  • Rachunek Oszczędzam ze średnimi miesięcznymi wpływami wynoszącymi 100 zł.

Wpływy na konto osobiste i Rachunek Oszczędzam, muszą być dokonywane przez co najmniej 3 miesiące.

Oprocentowanie Rachunku Oszczędzam – lojalni zyskują, wynosi 5,33 proc. w skali rocznej, a odsetki od środków wpłaconych na konto są naliczane co kwartał. Wpłacając na to konto jednorazowo 1 tys. zł, a następnie przez 11 miesięcy po 1 tys. zł, zarobimy "na czysto" 279,60 zł.

Plusy i minusy Rachunku Oszczędnościowego – lojalni zyskują od Credit Agricole 

Plusy 

Minusy 

- Brak maksymalnej kwoty, do której naliczane jest oprocentowanie promocyjne. 

- Atrakcyjne oprocentowanie promocyjne. 

- Skorzystanie z promocji wiąże się z koniecznością spełnienia wymagań dotyczących m.in. posiadania konta osobistego. 

- Krótki czas trwania promocji. 

III miejsce – Konto Oszczędnościowe Profit Banku Millennium 

Na najniższym stopniu podium znalazło się Konto Oszczędnościowe Profit z oferty Banku Millennium. Oprocentowanie wpłacanych na nie nowych środków wynosi 6,00 proc. w skali roku. Po 12 miesiącach oszczędzania zysk wyniesie 271 zł. Istotną zaletą tego konta oszczędnościowego jest to, że wpłacając na rachunek nowe środki, cały czas korzystamy z oprocentowania promocyjnego. 

Plusy i minusy Konta Oszczędnościowego Profit Banku Millennium 

Plusy 

Minusy 

- Atrakcyjne oprocentowanie promocyjne.

- Wysoka maksymalna kwota, do której naliczane jest oprocentowanie promocyjne - 200 000 zł.

- Wpłacając na konto nowe środki, cały czas korzystamy z oprocentowania promocyjnego. 

- Konieczność posiadania konta osobistego. 

- Niskie oprocentowanie standardowe. 

Najlepsze konta oszczędnościowe w lipcu 2022

Powyżej pokazaliśmy trzy najlepsze konta oszczędnościowe z naszego rankingu. W tabeli sprawdzicie, jak wypadły inne banki, które wzięły w nim udział.

Ranking kont oszczędnościowych – lipiec 2022

poz.

Bank

Konto

Oprocentowanie nominalne

Zysk po roku (po podatku)

1

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

7,05% 1)

319,00 zł

2

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam – lojalni zyskują

5,33% 2)

279,60 zł

3

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

6,00% 3)

271,00 zł

4

Citi Handlowy

Konto SuperOszczędnościowe

5,50% 4)

248,00 zł

5

Alior Bank

Konto Mega Oszczędnościowe

5,00% 5)

225,00 zł

5

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

5,00% 6)

225,00 zł

6

Getin Bank

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

6,00% 7)

185,92 zł

7

Santander Bank Polska

Konto Max Oszczędnościowe

4,00% 8)

180,00 zł

8

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy Konto Zasobne

3,00%

135,00 zł

9

Bank Pekao

Konto Oszczędnościowe

5,00% 9)

133,00 zł

10

Bank Ochrony Środowiska

EKOkonto oszczędnościowe

2,00% 10)

90,00 zł

Ranking został przygotowany na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków. Dane aktualne na 11.07.2022 r.

Każda sposób odkładania pieniędzy, który umożliwia ich pomnażanie, jest lepszy niż trzymanie ich na nieoprocentowanym koncie osobistym. Konto oszczędnościowe jest dobrą opcją, kiedy nie chcesz zamrażać pieniędzy na lokacie terminowej. Szukając najkorzystniejszej oferty konta oszczędnościowego, nie kieruj się tylko jego oprocentowaniem. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź też kwotę, do jakiej obowiązuje oprocentowanie promocyjne, przez jaki czas odsetki są naliczane na jego podstawie i ile wynosi oprocentowanie standardowe.

1) Maksymalna kwota objęta oprocentowaniem promocyjnym: 100 tys. zł. Miesięczna kapitalizacja odsetek.

2) Kwartalna kapitalizacja odsetek. Promocja trwa do 18 lipca 2022 r. Od 19 lipca oprocentowanie będzie wynosiło 2,53%.

3) Maksymalna kwota objęta oprocentowaniem promocyjnym: 200 tys. zł. Oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez 62 dni dla nowych środków. Oprocentowanie standardowe od 1,25% (do 50 tys. zł włącznie) do 2% (nadwyżka ponad 500 tys. zł). Miesięczna kapitalizacja odsetek. Konieczne posiadanie konta osobistego.

4) Maksymalna kwota objęta oprocentowaniem promocyjnym: 20 tys. zł (oprocentowanie dla kwoty powyżej 20 tys. zł: 2,50%). Miesięczna kapitalizacja odsetek. Konieczne posiadanie konta osobistego.

5) Oprocentowanie dla nowych środków dla klientów z wpływami na konto osobiste w wysokości min. 2 tys. zł miesięcznie (inaczej 4%). Maksymalna kwota objęta oprocentowaniem promocyjnym: 200 tys. zł. Miesięczna kapitalizacja odsetek.

6) Oprocentowanie promocyjne dla nowych środków do 200 tys. zł. Oprocentowanie standardowe: od 1,90% (do 50 tys. zł włącznie) przez 1,95% (nadwyżka pow. 50 tys. zł do 200 tys. zł) do 2% (nadwyżka pow. 200 tys. zł). Miesięczna kapitalizacja odsetek.

7) Oprocentowanie promocyjne dla środków do 10 tys. zł obowiązujące przez 12 miesięcy (dostępna jest też oferta z promocyjnym oprocentowaniem 6% dla nowych środków do 400 tys. zł). Miesięczna kapitalizacja odsetek. Konieczne posiadanie konta osobistego i zasilanie go kwotą min. 2 tys. zł miesięcznie.

8) Oprocentowanie promocyjne dla nowych środków do 300 tys. zł. Oprocentowanie standardowe: 1%. Miesięczna kapitalizacja odsetek. Konieczne posiadanie konta osobistego.

9) Oprocentowanie promocyjne dla środków do 100 tys. zł (oprocentowanie standardowe: 2%). Oprocentowanie obowiązuje przez 6 miesięcy od zawarcia umowy o konto oszczędnościowe i jest dostępne dla klientów, którzy mają lub założą konto osobiste w Banku Pekao, i do 31.07.2022 r. podpiszą umowę o konto oszczędnościowe.

10) Oprocentowanie promocyjne dla salda do 200 tys. zł włącznie (oprocentowanie dla nadwyżki powyżej 200 tys. zł do 1 mln zł: 6%, oprocentowanie dla nadwyżki pow. 1 mln zł: 2%). Promocja trwa do 31.08.2022 r. Miesięczna kapitalizacja odsetek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
direct.money.pl
KOMENTARZE
(4)
Iwona
2 dni temu
Artykuł ZDECYDOWANIE SPONSOROWANY przez wybrane Banki gdzie jest np.: Bank Pocztowy - Konto Oszczędnościowe: od 1,00 PLN do od 200 000,01 PLN oprocentowanie 2,25% bez posiadania konta osobistego w tym banku; ING - które się bardzo mocno promuje w reklamach TV, oprocentowanie 6,5% przez 3 m-ce od założenia konta, dla kwot poniżej 200 tys. zł. Zawiodłam się na OBIEKTYWNOŚCI I RZETELNOŚCI Waszej strony - a dotąd uważałam inaczej...
fifarafa
miesiąc temu
Artykuł sponsorowany? Gdzie się podział chociażby nest bank?
Ina
miesiąc temu
Założyłam IKO w Toyota banku bez konta osobistego. Tydzień temu.
adam
miesiąc temu
Ile można stracić na takim koncie, taki powinien być tytuł. Przy takiej inflacji co najmniej połowę. Odsetki realne to 2-7 procent. jeszcze nie jeździmy po zakup bochenka chleba z taczką banknotów ale idzie w tą stroną. Kupić co się da, bo tanio to już było.