Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Anna Serafin
|
Partner materiału: Bank Pekao S.A.

Ranking kont oszczędnościowych – zobacz, w którym banku najbardziej opłaca się oszczędzać w nowym roku

1
Podziel się:

Co prawda pierwsze dni nowego roku już za nami, ale wciąż można wdrożyć w życie noworoczne postanowienia. Wbrew pozorom jednym z łatwiejszych do dotrzymania jest zadbanie o swoje oszczędności. Konto oszczędnościowe w obecnych warunkach daje naprawdę wysokie zyski, a jednocześnie nie musimy ponosić żadnego ryzyka, mieć wiedzy finansowej, a mamy gwarancję, że nie stracimy środków. Dlatego sprawdzamy, na jakim rachunku najbardziej opłaca się ulokować teraz środki.

Ranking kont oszczędnościowych – zobacz, w którym banku najbardziej opłaca się oszczędzać w nowym roku
Ranking kont oszczędnościowych (Pexels)

Na potrzeby rankingu przyjęliśmy, że klient banku dysponuje kwotą 50 tys. zł, którą chce ulokować na koncie oszczędnościowym, ale na maksymalnie 6 miesięcy. Biorąc pod uwagę, że najlepsze oprocentowanie można zyskać w ramach oferty promocyjnej, założyliśmy, że właśnie tyle pieniędzy będzie utrzymywane w danym banku. O miejscu w rankingu decydował zysk netto, który klient otrzyma po upływie okresu promocji. Który bank pozwoli zarobić najwięcej?

I miejsce – Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao S.A.

Jeśli na Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao S.A. wpłacimy 50 tys. zł, to po sześciu miesiącach odbierzemy o 1 620 zł więcej. Jest to naprawdę satysfakcjonująca kwota, szczególnie, że żeby ją od banku otrzymać, wystarczy tylko założyć konto osobiste (Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium) i otworzyć Konto Oszczędnościowe. Promocyjna stawka 8 proc. w skali roku obowiązuje przez 183 dni do kwoty 200 tys. zł.

Z oferty mogą skorzystać osoby, które w okresie od 1.10.2022 r. do 31.10.2022 r. nie posiadały rachunku osobistego, oszczędnościowego lub lokaty w Banku Pekao S.A. albo w tym okresie miały taki produkt, ale łączne średnie miesięczne salda tych rachunków nie przekraczały 2 tys. zł.

Zarówno konto osobiste, jak i potem oszczędnościowe można założyć wygodnie online. Promocja trwa do 15.03.2023 r.

II miejsce – Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku

Bez ograniczeń czasowych można oszczędzać na korzystnych warunkach na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym w Toyota Banku. Warto jednak pamiętać, że wysokość odsetek nie jest gwarantowana, bo zależy od stawki WIBOR® 3M. Do kwoty 100 tys. zł oprocentowanie aktualnie wynosi 7,02%, natomiast powyżej tej sumy 4,02%. Stawka WIBOR® aktualnie maleje, więc trzeba przygotować się na to, że na tym rachunku będzie można zarabiać coraz mniej.

Jednak jeśli obecnie wpłacimy na niego 50 tys. zł, to po pół roku odbierzemy 1 421,55 zł zysku. Konto można założyć online i nie jest wymagane otwieranie konta osobistego.

III miejsce – Konto SuperOszczędnościowe w Citi Handlowym

Citi Handlowy przygotował atrakcyjną ofertę oszczędnościową dla nowych klientów, którzy do 31.01.2023 r. zdecydują się założyć CitiKonto, a następnie konto oszczędnościowe najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego po miesiącu, w którym CitiKonto zostało otwarte.

Następnie w każdym z następujących miesięcy (luty, marzec, kwiecień i maj 2023 r.), trzeba zapewnić na konto osobiste min. 2 tys. zł wpływu. Dzięki spełnieniu tych warunków bank oprocentuje nasze oszczędności (do kwoty 100 tys. zł przez 4 miesiące) podwyższoną stawką 8,6 proc. w skali roku.

Po wpłaceniu 50 tys. zł i utrzymywaniu ich na rachunku przez 4 miesiące, odbierzemy 1 161 zł zysku.

Nowy ranking kont oszczędnościowych

Obecnie panują naprawdę dobre warunki dla osób, które chcą zdeponować swoje oszczędności w bankach. Oprocentowanie na ofertach promocyjnych jest wyższe niż 7 proc. w skali roku.

Miejsce

Bank

Konto

Zysk po okresie promocji, maks. 6 mcy (wpłata jednorazowa 50 tys. zł)

Oprocentowanie nominalne

Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego (miesiące)

1

Bank Pekao S.A.

Konto Oszczędnościowe

1 620,00 zł

8,00%

6 miesięcy

2

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

1 421,55 zł

7,02%

bez ograniczeń

3

Citi Handlowy

Konto SuperOszczędnościowe

1 161,00 zł

8,60%

4 miesiące

4

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

810,00 zł

8,00%

3 miesiące

4

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe PROFIT

810,00 zł

8,00%

3 miesiące

4

VeloBank

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

810,00 zł

8,00%

3 miesiące

5

Alior Bank

Konto Mega Oszczędnościowe

759,38 zł

7,50%

3 miesiące

6

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

708,75 zł

7,00%

3 miesiące

7

Nest Bank

Nest Konto Oszczędnościowe

556,88 zł

8,25%

2 miesiące

8

PKO BP

Konto Oszczędnościowe Plus

506,25 zł

7,50%

2 miesiące

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków.

Póki więc są utrzymywane wysokie stopy procentowe, to warto z tego korzystać. Konto oszczędnościowe to naprawdę bezpieczny sposób na oszczędzanie. Wszystkie rachunki można teraz wygodnie założyć online, a odsetki zaczynają naliczać się zaraz po przelaniu kapitału.

Partner materiału: Bank Pekao S.A.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
direct.money.pl
KOMENTARZE
(1)
bogacz
2 miesiące temu
Zostało mi w kieszeni w świątecznym odzieniu luźne 50 tys. więc lecę jutro do banku z żubrem wpłacić na to konto.