Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Rekonstrukcja rządu. Oto nowa minister rodziny: Bożena Borys-Szopa, czyli emerytka z sejmową pożyczką do spłaty

226
Podziel się:

Emerytka z pożyczką od Sejmu i majątkiem wartym 603 tys. zł - tak pod względem finansowym wygląda nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Bożena Borys-Szopa zastąpi Elżbietę Rafalską na stanowisku ministra rodziny, pracy i polityki społecznej
Bożena Borys-Szopa zastąpi Elżbietę Rafalską na stanowisku ministra rodziny, pracy i polityki społecznej (PAP, Tomasz Gzell)
bEKqkrjF

Bożena Borys-Szopa jest wieloletnim samorządowcem, do krajowej polityki na dobrą sprawę wpadła dopiero w 2015 roku. Z list PiS została wybrana posłanką. W przeszłości była głównym inspektorem pracy w latach 2006 i 2008 oraz ministrem w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez pewien czas pełniła również funkcję doradcy Prezydenta RP ds. społecznych oraz prawa pracy i bhp.

Właśnie została nowym szefem resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Na stanowisku zastąpi Elżbietę Rafalską, która wyjeżdża do Brukseli, do Parlamentu Europejskiego.

bEKqkrjH

Majątek nowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej? Jak wynika z szacunków money.pl zgromadziła wspólnie z mężem około 603 tys. zł. Mówiąc wprost: do najbogatszych ministrów nie należy.

Bożena Borys-Szopa zgromadziła do tej pory 33 tys. zł oszczędności. Może pochwalić się również dwiema nieruchomościami.

Jedna to dom o wartości około 250 - 300 tys. zł, które nowa minister odziedziczyła w spadku po rodzicach. Nieruchomość ma powierzchnię tylko 76 metrów kwadratowych. Borys-Szopa ma również mieszkanie o powierzchni 61 metrów kwadratowych, które wycenia na 150 - 190 tys. zł. Ta nieruchomość w połowie należy do małżonka nowej minister. W garażu nowej szefowej resortu stoi Mazda CX-3 z 2017 roku. To samochód wart około 80 tys. zł. Innych składników majątku Borys-Szopa nie ma.

bEKqkrjN

Ma za to do spłaty pożyczkę sejmową do spłacenia. W 2017 roku pożyczyła z funduszu świadczeń socjalnych dla posłów 25 tys. zł.

Głównym źródłem zarobków nowej minister jest uposażenie i dieta poselska. Posłanka dorabia również w radzie ochrony pracy przy Sejmie RP, gdzie w ciągu roku zarabia 30 tys. zł.

Do tego jest emerytką - w rok pobrała 51 tys. zł. A to oznacza, że jej comiesięczne świadczenie z ZUS wynosi około 4,1 tys. zł.

bEKqkrjO
bEKqkrki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(226)
Kumpel z pods...
rok temu
Sa młodzi i wykształceni bo nawet sa wyedukowani za granica i w Polsce , ale PiS ich sie boi , szczegolnie kaczor , bo mu wstyd jak taki młody mowi biegle po angielsku , jest otrzaskany w nowoczesnych mediach , i w małym palcu ma obsługę ifona , iPoda czy tableta , zna dokonała kilka programów computerowtch , kupuje online i płaci karta , konto ma online i wszystko robi z ifona , nawet dom jest tak sterowany i zarządzany a on co stary telefon za Gomułki z tarcz rdo wykręcania, maszyna do pisania ta made in germany , pralka Kasia , odkurzacz ręczny kubek na kucki, skrzynka pocztowa model 1933 , bez prawa jazdy, nie umie pływać , sporty sa mu obce , zre tylko pierogi i schabowy , dypa i brzuch mu rosną , holesterol, podagra i zwyrodnienia ,z głowa cos nue tak i ciagle na tafilu lub prozaku , do tego stilinox i te ciagle wstawania w nocy na kibel bo oddaje mocz pi kropelce . Starość i uwiad , bez sexu i przyjemnisci co to za zycie , paranoja i stad powstało PiS.
NIEwygodny
2 lata temu
Sędziami w pewnej ustawie nie mogły być osoby które osiągnęły wiek emerytalny, ministrami mogą ? jak to jest panie Jarosławpolskęzbaw.
Prawomyślny
2 lata temu
Nie ważny wiek, wykształcenie, doświadczenie jak również umiejętności czy predyspozycje ma być bierny, mierny ale wierny tzw bmw.
bEKqkrkj
fil
2 lata temu
co to za gieriatryczka
##
2 lata temu
babcia na urzędzie
...
Następna strona