Notowania

Przejdź na

Rekonstrukcja rządu. Oto nowa minister rodziny: Bożena Borys-Szopa, czyli emerytka z sejmową pożyczką do spłaty

Emerytka z pożyczką od Sejmu i majątkiem wartym 603 tys. zł - tak pod względem finansowym wygląda nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Bożena Borys-Szopa zastąpi Elżbietę Rafalską na stanowisku ministra rodziny, pracy i polityki społecznej (Fot: Tomasz Gzell)

Bożena Borys-Szopa jest wieloletnim samorządowcem, do krajowej polityki na dobrą sprawę wpadła dopiero w 2015 roku. Z list PiS została wybrana posłanką. W przeszłości była głównym inspektorem pracy w latach 2006 i 2008 oraz ministrem w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez pewien czas pełniła również funkcję doradcy Prezydenta RP ds. społecznych oraz prawa pracy i bhp.

Właśnie została nowym szefem resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Na stanowisku zastąpi Elżbietę Rafalską, która wyjeżdża do Brukseli, do Parlamentu Europejskiego.

Nowi ministrowie - zmiana składu Rady Ministrów
Nowi ministrowie mianowani. Rekonstrukcja rządu stała się faktem

Majątek nowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej? Jak wynika z szacunków money.pl zgromadziła wspólnie z mężem około 603 tys. zł. Mówiąc wprost: do najbogatszych ministrów nie należy.

Bożena Borys-Szopa zgromadziła do tej pory 33 tys. zł oszczędności. Może pochwalić się również dwiema nieruchomościami.

Marian Banaś nowym ministrem finansów. "Człowiek z jądra PiS"
Nowy minister finansów. Kim jest Marian Banaś?

Jedna to dom o wartości około 250 - 300 tys. zł, które nowa minister odziedziczyła w spadku po rodzicach. Nieruchomość ma powierzchnię tylko 76 metrów kwadratowych. Borys-Szopa ma również mieszkanie o powierzchni 61 metrów kwadratowych, które wycenia na 150 - 190 tys. zł. Ta nieruchomość w połowie należy do małżonka nowej minister. W garażu nowej szefowej resortu stoi Mazda CX-3 z 2017 roku. To samochód wart około 80 tys. zł. Innych składników majątku Borys-Szopa nie ma.

Ma za to do spłaty pożyczkę sejmową do spłacenia. W 2017 roku pożyczyła z funduszu świadczeń socjalnych dla posłów 25 tys. zł.

Głównym źródłem zarobków nowej minister jest uposażenie i dieta poselska. Posłanka dorabia również w radzie ochrony pracy przy Sejmie RP, gdzie w ciągu roku zarabia 30 tys. zł.

Do tego jest emerytką - w rok pobrała 51 tys. zł. A to oznacza, że jej comiesięczne świadczenie z ZUS wynosi około 4,1 tys. zł.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-06-2019

AgataCzy w Polsce nie ma mlodych wyksztalconych ludzi????

04-06-2019

HarryTaka partyjnie odpasiona krówka. Ani to majątek ani to osiągnięca uzyskane własną pracą. Praca na rzecz PARTII i insza inszość.

04-06-2019

obiatTo teraz się tą pożyczkę umorzy czy jak?

Rozwiń komentarze (225)