East News

oprac. Przemysław Ciszak, 5 czerwca 2019

Rekonstrukcja rządu. Paweł Cybulski przejmuje stery KAS

Tweetnij Komentuj

W związku z powołaniem na urząd ministra finansów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego Mariana Banasia, do czasu wyboru nowego szefa KAS ten funkcję będzie pełnił Paweł Cybulski.

Paweł Cybulski, jako pierwszy zastępca i wiceminister finansów, przejął dotychczasowe zadania Mariana Banasia jako szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Zobacz: Nowy minister finansów. Kim jest Marian Banaś?

Ten ostatni został odwołany ze stanowiska szefa KAS, aby we wtorek odebrać z rąk prezydenta tekę ministra finansów.

Rekonstrukcja rządu: Marian Banaś nowym ministrem finansów. Jego prywatny majątek... kontroluje CBA

Obejrzyj: Rekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie w rządzie PiS

Pokaż...

"Zgodnie z ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej, szef KAS podlega ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych. Nie jest więc możliwe sprawowanie obydwu tych funkcji jednocześnie. W związku z tym pan Marian Banaś został odwołany ze stanowiska szefa KAS. Do czasu powołania nowego szefa KAS zadania realizuje pierwszy zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej" – poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik prasowy MF Paweł Jurek.

Cybulski jest absolwentem Wydziału Prawa Kanonicznego Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie wykłada również prawo podatkowe w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie oraz Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Od 2017 jest podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcą szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Zaczynał prace jako komisarz w Izbie Skarbowej w Warszawie, aby dojść do stanowiska dyrektora W marcu 2017 awansował na stanowisko dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie i pełnił je, aż do nominacji na stanowisko wiceministra.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: East News

Tagi: marian banaś kas ministerstwo finansów

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .