Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Rekord w nieruchomościach. Za jednym razem kupili ponad 1000 mieszkań

214
Podziel się:

Swoisty rekord hurtowego zakupu mieszkań ustanowił fundusz nordycki NREP. Z miejsca kupił mieszkania na Bemowie i Służewcu za 100 mln euro, co w przeliczeniu daje 451 mln zł.

Rekord w nieruchomościach. Za jednym razem kupili ponad 1000 mieszkań
Fundusz kupił mieszkania w sumie na czterech osiedlach. (money.pl, Rafał Parczewski)
bEBZCoth

Fundusz kupił mieszkania już będące w budowie, jak i te, których budowa jeszcze sie nie zaczęła. Fundusz w ten sposób buduje bank mieszkań na wynajem. Jak donosi, "Gazeta Wyborcza", to nie pierwszy taki zakup w Warszawie.

Zresztą jak zapowiada w gazecie Tomasz Konarski, prezes firmy deweloperskiej YIT, zapewne nie ostatni. Deweloper traktuje bowiem tę transakcję jako początek współpracy z funduszem.

Zobacz także: Ogromne koszty budowy. 50 tys. zł więcej na 100 mkw. "Będzie jeszcze drożej"
bEBZCotj

Fundusz kupił mieszkania w sumie na czterech osiedlach. Tylko dwa są w trakcie budowy. Chodzi tu o Parkur Residence przy ul. Kłobuckiej i Nordic Bemowo przy ul. Lazurowej.

Z kolei, nie wybrano nawet jeszcze wykonawcy kolejnego kupionego przez fundusz osiedla Smartti Mokotów przy ul. Postępu. W drugim etapie, u zbiegu Domaniewskiej i Postępu pod koniec 2021 r. ma się zacząć budowa kolejnych 578 mieszkań - czytamy w "Wyborczej".

Fundusz NREP nie ma zamiaru sprzedawać mieszkań. Chce zarabiać na ich wynajmie.Inwestorzy liczą na to, że w Polsce utrzyma się trend, w którym najem prywatny zyskuje na atrakcyjności.

bEBZCotp

Rune Kock, dyrektor Działu Living w NREP, przekonuje na łamach gazety, że popyt na wynajem zwiększy się jeszcze bardziej, zwłaszcza "na nowoczesne, przyjazne klientom formy zamieszkania w ciekawym sąsiedztwie".

Wcześniej mieszkania na wynajem zbudowały już w stolicy Resi4Rent, Aurec Capital czy Zeitgeist AM. Co te hurtowe zakupy setek i tysięcy mieszkań mogą oznaczać dla Kowalskiego?

Z jednej strony może się okazać, że zyskają wynajmujący. Duże firmy moga ograniczyc koszty i proponować niższe czynsze. Z drugiej jednak strony zakupy tak dużej liczby mieszkań mogą wpływać na wzrost cen na rynku pierwotnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBZCotK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(214)
Wolę dom niż ...
2 miesiące temu
Sprzedają jakieś klity, przechowalnie a nie przestrzeń do życia
Raj
2 miesiące temu
Mieszkania są, kryzysu nie ma
Kiki
3 miesiące temu
Jeśli mieszkania będę tak drogie, że nie stać będzie na ich zakup, tylko wynajm tzn, że dojdzie do tego iż kredyty mieszkaniowe będą drogie, oprocentowanie pójdzie w górę, ludzi nie będzie stać na spłaty, dojdzie do przejęcia mieszkań przez banki, fundusze do ich wynajmu.
bEBZCotL
Sam
3 miesiące temu
Tak PiS pomaga zdobyć mieszkanie młodym. Dziękujemy!
z UK
3 miesiące temu
To jest przestępstwo w UK jest to nielegalne tu od razu widać mafijne powiązania z sejmem lub PiSem
...
Następna strona