Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Remont, docieplenie, wymiana pieca. Minister: teraz trzeba działać, żeby w zimę się nie dusić

- Zima za nami i smog staje się mniej dokuczliwy, ale nie wolno nam o nim zapominać. Wiosna i lato to czas na inwestycje, by w zimie się nie dusić – powiedział w programie "Money. To się liczy” Michał Kurtyka. – Teraz trzeba pomyśleć o odizolowaniu nas od źródeł smogu i w tym pomaga rządowy program "Czyste powietrze”. Można zaplanować remont, docieplenie, wymianę pieca. Już 220 tys. rodzin z tego skorzystało. Można otrzymać 30 tys. zł dotacji. Ci, którzy są mniej zasobni, mogą udać się do gminy po zaświadczenie i dostaną podwyższony poziom dofinansowania. Zachęcamy gminy, by się w to angażowały i same wyszukiwały te osoby, mogą na tym zarobić, bo zaplanowaliśmy rekompensaty.

KOMENTARZE
(101)
Look7
3 lata temu
Duszą to nas maski.
znawca
3 lata temu
Jedynym sposobem na odizolowanie źródła smogu jest odchodzenie od węgla. A w Polsce rządza górnicy.....
wymiana pieca
3 lata temu
zasypowego na taki piątej klasy z podajnikiem albo gazowy to koszt 12-15tys z montazem, a gdzie wymiana calej instalacji ktora byla montowana w 1983 roku? Dom na wsi, 2 pietra, slabiej ocieplony. Ja zarabiam minimum, moi rodzice są na emeryturze, ojciec ma tyle co ja, matka minimalną. Ten dom nie jest przepisany na mnie, wiec dlaczego mam dokladac do tak powaznych remontow? doplacam do rachunkow, wiec mnie sie nie powinno liczyc. Zostaje zatem emerytura ojca plus matki, razem nieco ponad 3000zl. Obecnie koszt wegla orzecha na zime wynosi 2500zl do ogrzewania tego domu (~100m2) piecem zasypowym 20kW, ale nie palimy 24/7, po prostu na taki komfort nas nie stac, ale za to odkąd stalo sie to modne tylko OD GÓRY. W zimie w ciagu dnia jak sie nie pali jest 16-18 stopni (na 1 pietrze cieplej, na drugim chlodniej), na wieczor po zapaleniu (OD GÓRY) 19-21 stopni (chlodniej na 2gim, cieplej na 1szym). Sasiedzi ktorzy wymienili tylko piece na te z podajnikiem placą za opal 4000-6000zl rocznie, ale mają 15kW i tem. po 24-26 stopni i chodzą ubrani jak w lecie....
polska
3 lata temu
tyle dorzuca rzad za m2 do posiadlosci obajtka,a ile dla kowalskiego???
ate
3 lata temu
co za głupie gadanie ministra, który nie wie co się dzieje w programie. W styczniu złożony wniosek, początkiem marca złożone dokumenty do wypłaty i .... po miesiącu czekania dowiaduję się, że jeszcze ze 2 miesiące poczekam na odpowiedź, bo tyle mają wniosków. Odpowiedź zapewne będzie wzywała do uzupełnienia, bo praktycznie 100% wniosków o wypłatę jest niekompletna (świetnie przygotowany program skoro nawet nie jest dla orłów), a potem po uzupełnieniu miesiąc zejdzie na zatwierdzenie i z miesiąc na przelew. Tak oto składając wniosek w styczniu dotację może otrzymasz w sierpniu.
...
Następna strona