Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Restauracje czynne tylko do 22. Rząd planuje wprowadzić to w całym kraju

140
Podziel się:

Nie tylko strefy czerwone, ale nawet cały kraj. Rząd planuje zamknąć wszystkie restauracje w Polsce po godzinie 22. Wszystko po to, by uniemożliwić niektórym omijanie prawa.

Restauracje czynne tylko do 22. Rząd planuje wprowadzić to w całym kraju
Rząd myśli nad zamknięciem knajp po godzinie 22 w całym kraju (Unsplash.com, Danielle Rice)

O sprawie pisze RMF FM. Jak dowiedzieli się radiowi reporterzy, w rządzie kiełkuje pomysł, by restrykcje ze strefy czerwonej rozciągnąć na cały kraj.

Chodzi o zamknięcie restauracji po 22 niezależnie od strefy, w której się znajduje. Miałoby to zamknąć furtkę, którą wykorzystuje wielu właścicieli lokali.

Formalnie bowiem zakazana jest działalność klubów tanecznych i dyskotek. Ale te działają w najlepsze, bo serwują również jedzenie. I w każdy weekend są przepełnione ludźmi, którzy oczywiście o maseczkach nie pamiętają.

Zobacz także: Restauracje znów otwarte. Nie będzie tak jak dawniej. Klientów czeka spora zmiana

Bardzo możliwe, że jesienią rząd ograniczy funkcjonowanie wszystkich restauracji do godziny 22. Po to, by zamknąć również dyskoteki. Dziś limit czasowy obowiązuje tylko w strefach czerwonych.

Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że po 22 nikt nie idzie do restauracji po to, żeby coś zjeść. O tej porze chodzi bowiem głównie o zabawę, a ta w zamkniętych pomieszczeniach sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa.

Jak jednak pisze RMF, po godzinie 22 wciąż będzie można zamawiać jedzenie na wynos. Tak, jak miało to miejsce wiosną, w szczycie epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(140)
Prawda
2 lata temu
Jakie korzyści mamy z EU wirus biega po całej eu bo nie ma szczelnych granic! Wielkie bogate koncerny wkupują i zamykają małe Polskie marki. MY kupujemy zachodnie maszyny ,samochody, .. oni się bogacą a my będziemy bez pracy. Za chwile wszyscy za pracą będą jeździć do Niemiec , Francji... i będziemy robić za połowę tego co oni. Zrobią z nas niewolników Europy. Polacy nie kupują Polskich marek
Ha ha ha
2 lata temu
No bo COVI19 po 22 grasuje mocniej
Borsuk
2 lata temu
Zamknąć dyskoteki! Przede wszystkim! W Lesznie działa w najlepsze.
Kama
2 lata temu
Rzadko chodzę po knajpach po 22. Więc mnie to nie dotknie. Ale chciałbym wiedzieć tak konkretnie co taki zakaz miałby na celu. Do 21:55 w knajpie nie ma korony, a po 22 juz tak? Brakuje mi tu logiki. W czym ma to pomóc? Może godzinę policyjną wprowadzimy?
edek
2 lata temu
Do 22 I w maskach niech siedzą A nie jeden przy drugim
...
Następna strona