Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Robert Gwiazdowski zapowiada wejście do polityki. "Kierunek projektu zależy od skali poparcia"

185
Podziel się:

Chce zmienić sposób finansowania samorządów, popiera JOW-y, jest zwolennikiem powszechnego uwłaszczenia. Robert Gwiazdowski, popularny ekonomista, myśli o wejściu na poważnie do polityki.

Robert Gwiazdowski zapowiedział, że jest zainteresowany polityką
Robert Gwiazdowski zapowiedział, że jest zainteresowany polityką (East News)
bFeHhdiZ

Czy jest szansa zbudować koalicję na rzecz silnej Polski w Europie? Koalicję zdrowego rozsądku, która zmieni sposób uprawiania polityki w naszym kraju? Czy może powstać ruch, który spożytkuje wielką energię Polaków, topioną dziś w bezproduktywnych sporach partyjnych, w lawinie regulacji i podatków? Czy w końcu uda się zbudować silną gospodarkę – bo tylko silne gospodarczo kraje liczą się w Europie? Moim zdaniem odpowiedzi na te pytania brzmią: TAK – pisze na prowadzonej przez siebie stronie ekonomista Robert Gwiazdowski.

Zapewnia, że "rozmawia z wieloma ludźmi, którzy mogą przysłużyć się tej sprawie".

bFeHhdjb

- Trzeba rozbić koalicję PO-PiS-u – deklaruje Gwiazdowski.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" wyjaśnia, że to, w jakim kierunku będzie ewoluował jego projekt, zależy od skali poparcia, które uzyska.

Zobacz także: Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców: wprowadzenie małego ZUS-u to sukces

- Dziś mieliśmy 5 tysięcy zgłoszeń. Czy start do PE? Chyba tak, po takim odezwie - mówi w rozmowie z "Rz". Zapewnia, że nie stawia na zawodowych polityków, lecz rozmawia z przedsiębiorcami i samorządowcami, którzy mają podobny jak on pogląd na politykę centralną.

bFeHhdjh

- Mam 12 książeczek programowych. Wszystko w odpowiedniej chwili wrzucimy na moją stronę. Od 30 lat opowiadam o moich pomysłach. Popieram JOW-y, chcę by więcej pieniędzy trafiało do samorządów, mam projekt powszechnego uwłaszczenia i chcę, by ministerstw było – przedstawia swój program Gwiazdowski.

Pomoc zadeklarowała Anna Streżyńska, była szefowa resortu cyfryzacji w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Została odwołana na początku 2018 r. i deklarowała, że nieprędko będzie chciała wrócić do polityki.

bFeHhdji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeHhdjC
KOMENTARZE
(185)
andzia_ekonom...
3 lata temu
Powinien powstać rząd prawdziwych fachowców i to ekonomistów z wykształcenia i praktyki ale ten pan nie jest ekonomistą
Adam
3 lata temu
Popularny ekonomista? Po której uczelni ekonomicznej? Z całym szacunkiem może jest dobrym prawnikiem.Krytykuje ZUS a będąc jej pracownikiem na wysokim stanowisku czy coś tam zdziałał a teraz jeszcze wyżej mierzy i co?
Ja
3 lata temu
Pytanie - Pan ten zaistniał jako ekonomista znany - a nie jest ekonomista
bFeHhdjD
JOWy na prowi...
3 lata temu
ale czy JOWuy to dobry pomysł ? Wiem, demokracja, ale czy mądrość społeczeństwa jest wystarczająco górująca nad mądrością systemu proporcjonalnego ? Na prowincji ludzie już wybierali byłego przestępcę na burmistrza, nie wiem czy JOWy to dobry pomysł ?
Polak
3 lata temu
Nareszcie mądrość zawita do sejmu. 200 lat Polska na to czekała!!!
...
Następna strona