Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka
22.01.2019 10:39

Robert Gwiazdowski zapowiada wejście do polityki. "Kierunek projektu zależy od skali poparcia"

Chce zmienić sposób finansowania samorządów, popiera JOW-y, jest zwolennikiem powszechnego uwłaszczenia. Robert Gwiazdowski, popularny ekonomista, myśli o wejściu na poważnie do polityki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Robert Gwiazdowski zapowiedział, że jest zainteresowany polityką

Czy jest szansa zbudować koalicję na rzecz silnej Polski w Europie? Koalicję zdrowego rozsądku, która zmieni sposób uprawiania polityki w naszym kraju? Czy może powstać ruch, który spożytkuje wielką energię Polaków, topioną dziś w bezproduktywnych sporach partyjnych, w lawinie regulacji i podatków? Czy w końcu uda się zbudować silną gospodarkę – bo tylko silne gospodarczo kraje liczą się w Europie? Moim zdaniem odpowiedzi na te pytania brzmią: TAK – pisze na prowadzonej przez siebie stronie ekonomista Robert Gwiazdowski.

Zapewnia, że "rozmawia z wieloma ludźmi, którzy mogą przysłużyć się tej sprawie".

- Trzeba rozbić koalicję PO-PiS-u – deklaruje Gwiazdowski.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" wyjaśnia, że to, w jakim kierunku będzie ewoluował jego projekt, zależy od skali poparcia, które uzyska.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców: wprowadzenie małego ZUS-u to sukces

- Dziś mieliśmy 5 tysięcy zgłoszeń. Czy start do PE? Chyba tak, po takim odezwie - mówi w rozmowie z "Rz". Zapewnia, że nie stawia na zawodowych polityków, lecz rozmawia z przedsiębiorcami i samorządowcami, którzy mają podobny jak on pogląd na politykę centralną.

- Mam 12 książeczek programowych. Wszystko w odpowiedniej chwili wrzucimy na moją stronę. Od 30 lat opowiadam o moich pomysłach. Popieram JOW-y, chcę by więcej pieniędzy trafiało do samorządów, mam projekt powszechnego uwłaszczenia i chcę, by ministerstw było – przedstawia swój program Gwiazdowski.

Pomoc zadeklarowała Anna Streżyńska, była szefowa resortu cyfryzacji w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Została odwołana na początku 2018 r. i deklarowała, że nieprędko będzie chciała wrócić do polityki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2019

Tomasz S.No tak - następny Petru. Będzie śmiesznie!

22-01-2019

wertZapewne będzie takim politykiem, jakim jest ekonomistą. Dramat!

22-01-2019

KulaPopieram

Rozwiń komentarze (185)