Notowania

Ryszard Petru też złożył zawiadomienie w sprawie Srebrnej. Prokuratura nie dopatrzyła się nieprawidłowości

Ryszard Petru również złożył wniosek do prokuratury w związku z aferą dotycząca Srebrnej. Prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa popełnionego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Ryszard Petru poinformował, że również otrzymał od prokuratury pismo z odmową wszczęcia śledztwa w sprawie Srebrnej (Fot: Sławomir Kamiński)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa ws. budowy wieżowca przez związanych z PiS spółką Srebrna. Powód? "Brak znamion czynu zabronionego". Poinformowali o tym na konferencji prasowej posłowie PO Cezary Tomczyk i Marcin Kierwiński, którzy jako pierwsi poznali decyzję prokuratury.

Decyzja prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa dotyczy zarówno zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego które zostało złożone przez pełnomocnika Austriaka Geralda Birgfellnera, jak i zawiadomienia Platformy Obywatelskiej.

- To świadczy o tym, że obecnie prezes PiS stał się paradyktatorem – ocenili Tomaczyk i Kierwiński.

Obejrzyj: Tajemniczy Giertych po przesłuchaniu Birgfellnera

Decyzją prokuratury zaskoczony nie jest Ryszard Petru, który na Twitterze przyznał, że i on złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Swoje pismo złożył w styczniu, a odpowiedź od Prokuratury Okręgowej w Warszawie otrzymał 15 października.

Prokurator odmówił wszczęcia śledztwa wobec niestwierdzenia znamion czynu zabronionego - a więc uzasadnienie było identyczne jak to, które usłyszeli posłowie PO.

Janina Goss jest bliską przyjaciółką Jarosława Kaczyńskiego
Biznes ludzi PiS. Kto jest kim w spółce Srebrna

Dodajmy, że śledczy są zdania, że "zgromadzony (...) materiał dowodowy jednoznacznie wykazał, że nie zaszły jakiekolwiek okoliczności wskazujące na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa oszustwa na szkodę austriackiego biznesmena", a ponadto spór między stronami - w więc Birgfellnerem a spółką Srebrna - ma charakter wyłącznie cywilnoprawny i może być rozstrzygany tylko na drodze postępowania cywilnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2019

ereWarto poczytać skąd Srebrna ma swój majątek, który niegdyś był Państwowy, ale jakimś cudem przeszedł w prywatne ręce. Kaczo-kolesiowe ręce.

21-10-2019

PabloTo wręczenie łapówki w wysokości 50 tys. zł. nie jest już przestępstwem ? Fajnie

21-10-2019

BVBRAWO PROKURATURA. NIECH SIĘ WSZYSCY UCZA UCZCIWOŚCI OD J, KACZYŃSKIEGO.

Rozwiń komentarze (167)