Notowania

Rząd szykuje spis rolny. W 2020 roku przyjrzy się dokładnie polskiej wsi

W przyszłym roku zostanie przeprowadzony spis rolny, który ma pomóc w realizacji polityki rolnej państwa. We wtorek rząd przyjął projekt ustawy, która to umożliwi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
W 2020 roku rząd szykuje spis rolny.

Spis ma być obowiązkowy i ma zostać przeprowadzony w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 r. - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Jego celem jest "zapewnienie bazy informacyjnej o gospodarstwach rolnych i gospodarstwach domowych, koniecznej do realizacji krajowej, regionalnej i lokalnej polityki rolnej oraz społecznej na wsi".

Dane uzyskane w spisie pomogą też w analizie zmian, jakie zaszły w rolnictwie w latach 2010-2020 i w "wykonaniu zobowiązań Polski dotyczących dostarczenia informacji dla potrzeb organizacji międzynarodowych".

Obejrzyj też: Mateusz Morawiecki o rolnictwie. "To największa polska fabryka"

Dane będą zbierane przez: samospis internetowy (przeprowadzony samodzielnie przez użytkownika gospodarstwa rolnego za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej GUS), wywiad telefoniczny (przeprowadzony przez rachmistrza spisowego z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, z użyciem zainstalowanego w komputerze specjalnego oprogramowania do przeprowadzenia spisu rolnego) albo bezpośredni wywiad rachmistrza spisowego z użytkownikiem gospodarstwa rolnego.

Za zorganizowanie, przeprowadzenie i opracowanie wyników spisu ma odpowiadać prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Na prace związane ze spisem rząd chce przeznaczyć w latach 2019-2021 w sumie 243 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rolnictwo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2019

zuumspisujemy , spisujemy a potem podateczek katastralny!

25-06-2019

samJa proponuję spis głąbów w PiSie.

27-06-2019

taka prawdaw Polsce nawet Bardzo Bogaty Rolnik nie płaci Ubezpieczenia zdrowotnego, podatku dochodowego prawie Nic,a KRUS-u płaci 1/20 tego, co Kowalski na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)