Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Kuczera
|

Rzym oblegany. Nie ma wolnych miejsc w hotelach

1
Podziel się:

Chociaż pandemia koronawirusa ciągle trwa, to Rzym po raz pierwszy od wiosny 2020 roku zmaga się z problemem polegającym na braku wolnych miejsc hotelowych. Do Wiecznego Miasta coraz chętniej przyjeżdżają turyści, a w nadchodzący "długi weekend" sytuację dodatkowo spotęguje szczyt przywódców państw G20.

Rzym oblegany. Nie ma wolnych miejsc w hotelach
Rzym oblegany. Nie ma wolnych miejsc w hotelach (Shutterstock)
bETwKmtN

Chociaż pandemia koronawirusa ciągle trwa, to pozytywne sygnały docierają z Rzymu. Po raz pierwszy od jej wybuchu zarezerwowane są niemal wszystkie miejsca w hotelach na "długi weekend" - informuje PAP. To nie tylko efekt powrotu turystów, ale też szczytu przywódców państw G20.

Na tydzień przed ostatnim październikowym weekendem część hoteli jest zapełniona w 100 proc. - podają włoskie media.

bETwKmtP

Wystarczy przejść się po historycznym centrum albo okolicach Watykanu, by zobaczyć, że turyści wrócili do Wiecznego Miasta.

Upolitycznienie prokuratury. Prawnik mówi, jak jest

Braki w hotelach spowodowane są nie tylko coraz większą liczbą turystów, ale też rezerwacjami zrobionymi przez delegacje rządowe. Rzym w dniach 30-31 października będzie gospodarzem szczytu szefów państw i rządów G20.

bETwKmtV
"Czy Rzym jest przygotowany na wielki powrót turystów?" - to pytanie zadają sobie włoskie dzienniki, zwracając uwagę na ryzyko związane z koronawirusem.

Dodatkowo obecność na szczycie G20 m.in. prezydenta USA Joe Bidena i innych przywódców państw sprawia, że mieszkańcy Rzymu muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Część dróg może być wyłączona z użytku.

Z kolei dzielnica Eur, gdzie w centrum konferencyjnym Nuvola dyskusje prowadzić będą najważniejsi politycy na świecie, zostanie ogłoszona czerwoną strefą - podaje PAP.

bETwKmtW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETwKmuq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Booking.com
miesiąc temu
Jak nie ma pełno nie kłamcie