Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MKS
|

Sejm. Koronawirus przetrzebił szeregi kierowców

3
Podziel się

Choć Centrum Informacyjne Sejmu zapewnia, że w samochodach wożących parlamentarzystów zachowano wszelkie środki bezpieczeństwa i higieny, nie udało się zapobiec zakażeniom wśród kierowców.

Sejm. Koronawirus przetrzebił szeregi kierowców
Rygorystyczne zasady obowiązują parlamentarzystów oraz pracowników kancelarii Sejmu i Senatu
bEiloLAl

Kancelaria Sejmu ma do dyspozycji 54 kierowców. Przypisani są odpowiednio do obsługi Prezydium, klubów parlamentarnych i posłów. Na początku listopada parlamentarzyści zaczęli się dowiadywać, że wśród przydzielonych im kierowców stwierdzono przypadki koronawirusa – informuje "Rzeczpospolita".

Posłowi KO Dariuszowi Jońskiemu sanepid zalecił samoizolację przez 10 dni po tym, jak na spotkanie zawiózł go jeden z kierowców. Zdaniem Jońskiego podobne wiadomości dostali inni jego koledzy z Sejmu.

"Rz" próbowała ustalić, ilu kierowców uległo zakażeniu, ale nie dostała odpowiedzi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wyłączonych z pracy mogła być większość kierowców. Inne źródło przekonuje z kolei, że sytuacja powoli wraca już do normy.

bEiloLAn
Zobacz także: To będzie słaby kwartał dla gospodarki. "Ludzie zacisnęli portfele"

Centrum Informacyjne Sejmu przekonuje, że w samochodach obowiązują rygorystyczne środki bezpieczeństwa.

Problem zakażeń mógł dotknąć również Straż Marszałkowską. Z nieoficjalnych informacji "Rz" wynika, że wśród jej 170 funkcjonariuszy stwierdzono dużą liczbę pozytywnych wyników testów.

bEiloLAt
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiloLAO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
FHU
7 miesięcy temu
W komunikacji miejskiej jeździć tysiące pasażerów i jakoś nikt tych kierowców nie bada a jak nie bada to wirus też nie istnieje hahaha i jest cud bo wszystko się kręci
Chóry
7 miesięcy temu
Lepiej powiedzcie dlaczego ZUS w pierwszej kolejności ze zwolnień lekarskich ściąga i nie pozwala się dalej leczyć np.osoby z chorym kręgosłupem do pracy aby ich w pierwszej kolejności poświęcić covidowi a na końcu nauczycieli, pracowników służby zdrowia i swoich kolegów z ZUS - pani prezes ZUS się wypowiadała na ten temat znowu jakiś podział na lepszych i gorszych czy co dlaczego ZUS skraca zwolnienia skoro ktoś jest chory
Zagłoba
7 miesięcy temu
Co limuzyny bonzów pujda na kołki albo beda sadzac kogo sie da i wtedy beda sie dopiero trzaskać na drodze a my panom bedziemy kupowac nowe cacuszka=kasa nie ma znaczenia??
bEiloLAP