Notowania

mtk
23.01.2019 13:09

Skarb Państwa odpowiedzialny za tragedię w MTK. Jest decyzja sądu

Sąd oddalił apelację Skarbu Państwa, który nie zgadzał się z wzięciem odpowiedzialności za katastrofę budowlaną w Chorzowie w 2006 roku - poinformowało Polskie Radio. W wyniku zawalenia hali MTK zginęło 65 osób, uczestniczących w targach gołębi pocztowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
W hali MTK w styczniu 2006 roku zginęło 65 osób. 140 zostało rannych, w tym 26 ciężko

Sprawa pozwu zbiorowego rodzin ofiar katastrofy budowlanejtoczy się od wielu lat. W 2013 roku Sąd Okręgowy w Warszawie zadecydował, że złożenie pozwu zbiorowego przez rodziny ofiar nie spełnia wymogów formalnych. Potwierdził to kilka miesięcy później sąd apelacyjny.

Bliscy poszkodowanych nie dali jednak za wygraną. W 2015 roku sprawa trafiła przed Sąd Najwyższy, który po skardze kasacyjnej zdecydował, że pozew jednak jest dopuszczalny. Wtedy sprawa wróciła do niższych instancji.

Zobacz: Groźny pożar w Chorzowie

Pozew został złożony przeciwko Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego w Chorzowie, Głównemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego oraz prezydentowi Chorzowa. Pełnomocnik rodzin ofiar stwierdził, że tragedii można było uniknąć, gdyby nie zaniedbania nadzoru.

W kwietniu ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Warszawie stwierdził, że Skarb Państwa jest odpowiedzialny za tragedię sprzed 13 lat. A to otwiera drogę do ubiegania się przez rodziny ofiar o odszkodowanie.

Skarb Państwa próbował jeszcze odwołać się do Sądu Apelacyjnego, ale ten w środę oddalił wniosek i przyznał ostatecznie rację rodzinom poszkodowanych.

Do tragedii w hali Międzynarodowych Targów Katowickich doszło w styczniu 2006 roku. Podczas wystawy gołębi pocztowych zawalił się dach hali. Zginęło 65 osób, a ponad 100 zostało rannych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mtk, odszkodowanie, prawo, tragedia mtk, chorzów, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2019

anproponuje wypłacić takie odszkodowania jakie otrzymali rodziny wypadku samolotowego w smoleńsku

23-01-2019

Bolekha ha ha - Polskie sady...13 lat na rozwiklanie sprawy...Brawo...jak bede umieral posle was po smierc...!!!!

23-01-2019

ANTYKLERYKAŁ"SUKCES" WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI W POLSCE KATOLICKIEJ, a jak się zakończy afera z komisją majątkową watykanu, pewnie nigdy dopóki jest DEMOKRACJA … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (45)