Notowania

Skarbówka ostrzega. Będzie ścigać za handel na Facebooku

Funkcjonariusze Służby Celno–Skarbowej na Mazowszu przyglądają się działalności różnych osób, które wystawiają towary na portalach społecznościowych. O ile sprzedaż jakichś pojedynczych przedmiotów, które zalegają w mieszkaniu, nie wymaga żadnego rejestrowania działalności, to robienie tego na dużą skalę – już tak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Jednym z zadań KAS jest likwidacja szarej strefy (Fot: KAS)

- Osoby, które decydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w internecie, między innymi na różnego rodzaju portalach społecznościowych, jak Facebook, powinny pamiętać o robieniu tego zgodnie z przepisami – przypomina KAS w komunikacie na stronie internetowej.

W ostatnim czasie mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali taką "szarą strefę". Kontrolowana osoba oferowała do sprzedaży artykuły tekstylne na szeroką skalę na Facebooku bez rejestracji działalności gospodarczej.

Krajowa Administracja Skarbowa w sutannie.
Księża na etacie KAS. Krajowa Administracja Skarbowa zatrudnia ich dziewięciu

W okresie od listopada 2018 r. do marca 2019 r. człowiek ten sprzedał towary o wartości około 200 tysięcy złotych bez dokumentowania tych transakcji i odprowadzania podatków. W trakcie przeszukania zabezpieczono towar, który będzie stanowił dowód i posłuży w postępowaniu przygotowawczym i kontroli celno – skarbowej.

Obejrzyj: Emilewicz o regulacjach w sprawie marek własnych. "Proszę wierzyć w nasz rozsądek"

KAS lojalnie ostrzega:

- Z uwagi na nasilenie handlu w internecie podejmujemy zdecydowane działania, aby wyeliminować obrót "pozafakturowy", jak również nierówną konkurencję dla legalnie działających podmiotów, które rzetelnie wypełniają swoje obowiązki podatkowe - powiedział Radosław Borowski - Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Funkcjonariusze skarbówki dostaną znacznie większe uprawnienia niż dotychczas
KAS z uprawnieniami służb specjalnych. Prezydent podpisał nowelizację

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: przestępstwa, kas, służby celne, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz