Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stany Zjednoczone wygrają na pandemii. Ekspert tłumaczy

Kraje, w których szczepienia idą sprawnie, mogą wygrać gospodarczy wyścig o powrót do normalności. - Oni otworzą się wcześniej, to na pewno. Szybciej wrócą na ścieżkę stabilnego wzrostu gospodarczego. Natomiast w przypadku porównań Stanów Zjednoczonych i strefy euro ważniejsza jest polityka fiskalna - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Bartkiewicz, ekonomista Banku Pekao S.A. - Stany Zjednoczone robią coś, na co żaden inny kraj się nie zdecydował. Stymulują kraj fiskalnie w skali, jakiej 10 lat temu żaden ekonomista by nie zaproponował, bo było to zbyt odważne i ryzykowne. Mamy tu pakiety fiskalne rzędu 5-10 pkt. proc., które są tam seryjnie wrzucane. Europa tego nie robi, a mogłaby. Tu jest otwarte pytanie, dlaczego europejskie elity mają taką awersję do ryzyka - dodał.

0
0
13
Podziel się
Komentarze (13)
zobacz więcej komentarzy (13)
KOMENTARZE
(13)
Babunia
rok temu
Ale kit. Kto w to wierzy??? Znowu chcą wyścigu szczurów, RGJ jedziecie na oparach już za chwilę !koniec wysiadka.
Cbnjj
rok temu
Na drugiej wojnie też wygrali głównie ekonomicznie.
Romek
rok temu
A co szanowny ekspert sądzi o doniesieniach z Izraela, gdzie naukowcy twierdzą że po zaszczepieniu Pfizerem 8 krotnie wzrosło prawdopodobieństwo zachorowania na afrykańską mutację wirusa?????
I Tyle.
rok temu
OD KIEDY EXPERT ,NAUKOWIEC,CZY WYKSZTALCONY WIELCE.. WIE CO PAPLA W 100% .... NIGDY NIE PAPLAL W 100% PRAWDY... ZAWSZE ZGADYWAL O WSZYSTKIM.. TYLKO ZGADNAL PO CZESZCZI .. JAK SIE POMYLIL... TO WSZYSZCZY WIEMY... DLATEGO KTO PAPLA ZE WIE CALKOWICZE... TO ZNACZY SZUKA FRAJEROW I TO BARDZO.. BO FORSY CHE ZROBICZE NA NICH.... A RESZTE TOS FRAJER... JEZELI WIERZYLES .....
bredzi /
rok temu
.. najwięcej zgonów na świecie / .. a ten fantazje urojone że na tym zarobi / .. oddaj klocki Lego Trampowi