Notowania

Straciła przez remont ulicy. Sklepikarka przegrała w sądzie

Sklepikarka pozwała gminę i firmę remontową, bo przez prace drogowe zmniejszył się ruch w jej sklepie i miała niższy utarg. Żądała blisko 32 tys. zł, jednak sąd oddalił jej roszczenie. Wcześniej inny sąd przyznał jej 19,5 tys. zł odszkodowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sklepikarka straciła na remoncie drogi. Sąd odebrał jej odszkodowanie

Właścicielka sklepu pozwała gminę Krosno Odrzańskie oraz firmę wykonującą prace drogowe przy ulicy, na której stoi jej sklep. Zażądała niespełna 32 tys. zł odszkodowania za to, że w czasie remontu i budowy drogi zmniejszył się jej ruch w sklepie i nie zarabiała tak jak przed remontem. Zielonogórski sąd odwoławczy oddalił jej roszczenie - podaje gazetalubuska.pl.

Krośnieński sąd rejonowy w styczniu 2019 r. uznał, że sklepikarka odniosła stratę z powodu remontu. Przyznał jej odszkodowanie niemal 19,5 tys. zł - solidarnie od gminy oraz firmy budowanej. Zasądził również na rzecz właścicielki sklepu zwrot kosztów procesu.

Jednak z wyrokiem nie zgodzili się burmistrz Krosna Odrzańskiego oraz właściciel firmy budowlanej, więc sprawa trafiła do sądu apelacyjnego. Wyrok właśnie zapadł i zmienił decyzję sądu niższej instancji. Sąd odwoławczy oddalił w całości odszkodowanie dla sklepikarki.

Wyjaśnił, że gmina ma obowiązek dbania o jakość życia mieszkańców. Tym są m.in. remonty, budowy czy przebudowy dróg i parkingów, a mieszkańcy, właściciele firmy, restauratorzy czy też sklepikarze muszą liczyć się z utrudnieniami związanymi z przebudową np. dróg.

Obejrzyj: Pieniądze w OFE. "Rząd miał prawo je przejąć"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: sądy, prawo, remont, gmina, rozprawa, apelacja, roszczenie, sklepikarze, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2020

AgulinaTo skandal przecież właściciel sklepu odprowadza podatki...jak płaciła przez lata podatki min na ten remont to było Ok ale jak zamknęli jej de facto … Czytaj całość

06-02-2020

PrawnikNo właśnie!. Jedna i ta sama sprawa. W jednym sądzie sklepikarka wygrywa. W drugim przegrywa. Gdzie tu właściwie SPRAWIEDLIWOŚĆ jest?!. Jeden sąd … Czytaj całość

06-02-2020

schokkBurmistrz z PO czyli normalka.Jakby jego bratowa prowadzila ten sklep to by sam zaoferowal pokrycie strat.

Rozwiń komentarze (34)