Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|

Strajk nauczycieli. Minister edukacji: - Związkowcy boją się, że strajk nie zyska poparcia

276
Podziel się

Mniej o pieniądzach, więcej o edukacji. W ZNP ruszają rozmowy o możliwym strajku. - Związkowy sami nie wiedzą, czy znajdzie się poparcie dla ogólnopolskiej akcji - mówił minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bDafSLLp

W poniedziałek zbiera się prezydium ZNP. Nauczyciele będą decydować o formie protestu. - To pokazuje, że władze związku same nie wiedzą, jak nauczyciele podchodzą do strajku i czy uda się ich zmotywować do przeprowadzenia ogólnopolskiej akcji strajkowej - mówił w Sygnałach Dnia w radiowej "Jedynce" minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Jak pisaliśmy wcześniej w money.pl, możliwe że akcje przybierze formę strajku rotacyjnego, do którego będą przystępować wymiennie województwa.Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz przyznał w rozmowie z money.pl, że na razie nie ma mowy o referendum strajkowym, a tym bardziej o jego dacie.

- O referendum piszą gazety, my prowadzimy sondaż. To w nim nauczyciele będą opowiadać się za konkretną formą dalszego protestu. Może się tak zdarzyć, że będą chcieli przeprowadzenia kolejnego referendum - podkreślał.

bDafSLLr

Obejrzyj: Minister edukacji: mam dane, miejsc w szkołach nie brakuje

Tymczasem zarówno oświatowi związkowcy, jak i nauczyciele niezrzeszeni przyznają, że chcą wznowienia akcji strajkowej. Mają też nadzieję, że koleżeństwo z całej Polski dołączy równie chętnie, co w kwietniu (ogólnopolska akcja strajkowa zaczęła się 8 kwietnia, a zawieszona została 27 kwietnia).

Jednak na nauczycielskich forach duch strajkowy nie jest już tak silny. Niektórzy obawiają się, że postulaty nie zostaną spełnione, a oni znowu dostaną po kieszeni. Wielu mówi: nie stać mnie na udział w kolejnym proteście.

bDafSLLx

Przypomnijmy, specjalny fundusz strajkowy wystarczył na wypłaty po 500 zł brutto strajkującym nauczycielom, niezrzeszonym w żadnym ze związków i przede wszystkim - będącym w najgorzej sytuacji życiowej. W kasie funduszu było 8,6 mln zł, a do ZNP wpłynęło 30 tys. wniosków o pomoc materialną. To oznacza, że pieniędzy wystarczyło na nieco ponad połowę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDafSLLS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(276)
qwerty
rok temu
Oddziały szpitalne już są zamykane, bo pielęgniarki i lekarze posłuchali dobrych rad Polaków i wyjechali za granicę. Wkrótce zaczniemy zamykać polskie szkoły i przedszkola, bo zgodnie mądrymi radami prawdziwych Polaków nauczyciele znają lepiej płatne zajęcie, albo wyjadą za granicę.. Tak trzymać. Prawdziwym Polakom nie są potrzebne przedszkola, szkoły i szpitale. kościoły w zupełności im wystarczą.
PiSowska OBŁU...
rok temu
Pan Minister podobnie jak Premier Mateusz Morawiecki celowo nic nie mówi o nagrodach kilka razy w roku po 80.000 zł dla PiSowskich Ministrów, Premiera i ich zastępców dla nauczycieli nie ma pieniędzy wg. PIS..
Dyrektor Szko...
rok temu
Zlikwidować Kartę Nauczyciela bo inaczej nie będzie porządku
bDafSLLT
obserwator
rok temu
Popłoch to ty Dariuszu Piontkowski odczuwasz , bo wiesz, że ludzie wiedzą już o zorganizowanym hejcie wobec nauczycieli. Poparcie dla strajku wśród myślącego narodu jest.
darek
rok temu
w kraju potrzeba nam głupków co będzie pracować za miskę ryżu.....cytuję pana premiera.... właśnie zdążamy do tego celu pod sztandarem pisu
Najnowsze komentarze (276)
Egon
8 miesięcy temu
od 1 stycznia 2020 r. w związku ze wzrostem płacy minimalnej woźna w szkole zarabia więcej niż nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy. Ciekawy jestem co na go Polscy populiści i popierający ich suweren???
Amen
8 miesięcy temu
A to ciekawostka napisałem komentarz. W momencie jego pojawienia się już miał jeden + i 5 minusów. Tak działają Trolle
PODATNIK
rok temu
ciężka praca -16 godzin tygodniowo......... karta nauczyciela, wolne wszystkie soboty i niedziele, święta, ferie, wakacje i .......JESZCZE IM MAŁO ?????????? DO LIDLA - tam lepiej płacą, a i socjal też jest dobry !!! Tylko, że tam trzeba TYRAĆ, a nie pić kawunię i wypuszczać coraz gorsze roczniki !!! PRZEROBILIŚCIE CAŁY MATERIAŁ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ?????... jak i kiedy......??? przecież "słusznie" strajkowaliście !!!!
don
rok temu
niedobrze mi się robi od tych działań roszczeniowych związku nauczycielstwa
Syla
rok temu
Powinni zlikwidować kartę nauczyciela. Ja pracuje jako pomoc nauczyciela w przedszkolu od 14 lat. Panie nauczycielki przedszkolne pracują 5 godzin dziennie ba pracują piją kawę a dzieci się tylko bawią 2 miesiące wakacji 2 lata urlopu zdrowotnego. Kpina
Bsc
rok temu
Moim zdaniem powinni walczyć o swoje i powinni mieć pełne wsparcie społeczeństwa ale widzę po mojej żonie, która jest prezesem ZNP w swojej placówce, że chęci do strajku u nich w przedszkolu w zasadzie są zerowe. Skuteczne zastraszenie, odebranie części i tak marnej pensji poskutkowało. Także ten frajer sprzedawczyk z solidarności razem z rządem odnieśli podwójne zwycięstwo oby nie pyrrusowe.
a co
rok temu
Nie brać nadgodzin, robić tylko minimum to zobaczymy jak sobie ministerstwo poradzi
fakt
rok temu
Prawda jest taka, że reforma zniszczyła polskie szkoły.
bDafSLLL
13 X
rok temu
Zaczekamy do wyborów. Postaramy się o zmianę władzy. Gorzej być nie może.
iwona
rok temu
Moja córka nie dostała się do żadnej z wybranych szkół. Poszła tam, gdzie było miejsce. W ubiegłym roku syn dostał się do liceum bez problemu a miał gorsze oceny.
fizyk
rok temu
Miłość do pisu pokażemy przy urnach.
uczyciel
rok temu
Jestem wuefistą i nie bede tyral w firmie komercyjnej..Albo dostane 8000 zl ktore mi sie naleza albo wyjde na ulice.
ALE WAS ZROBI...
rok temu
JUŻ RAZ WYDUTKANI.....:))))))))))
nan
rok temu
Ci wszyscy katecheci, leśnicy czy strażacy tak przeprowadzili egzaminy, że CKE ledwo sobie z tym bałaganem poradzić...
...
Następna strona