Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk nauczycieli. Premier apeluje do nauczycieli

Apeluję, by egzaminy się odbyły normalnie - powiedział premier podczas konferencji po posiedzeniu rządu. - Apeluję, by wyjąć poza nawias sporów kwestię egzaminów, bo działałoby to niekorzyść dzieci i młodzieży. Zapewnił też, że deficyt będzie trzymany w ryzach unijnych ram.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Premier Morawiecki podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu (Fot: PAP/Radek Pietruszka)

Nauczyciele mają prawo do protestu, dialog się toczy - powiedział premier. Zaznaczył jednak, że rząd zaplanował podwyżki dla nauczycieli. - Przystąpiliśmy do działań na rzecz nauczycieli już wcześniej. Dodatki zostały już uzgodnione i będą wdrażane - zapewnił.

Dodał, że dwa z projektów Nowej Piątki będą też działały na rzecz nauczycieli - zerowy PIT dla młodych oraz obniżka podatku PIT.

Obejrzyj także: "Piątka Kaczyńskiego". Ekonomista FOR: Zamiast rozdawać, można by mniej zabierać

Przypomniał jednak: - Budżet nie jest z dumy.
I dodał: Kolejne dodatki będą możliwe po kolejnych naszych sukcesach gospodarczych.

Premier podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że rozpiętości w dodatkach nauczycieli są duże. Kwestia zmniejszania tych rozpiętości jest przedmiotem prac, powiedział.

"Deficyt będzie trzymany w ryzach"

Rząd, biorąc pod uwagę realizację "Piątki Kaczyńskiego", będzie trzymał się w ryzach reguły wydatkowej, a deficyt budżetowy nie wzrośnie powyżej 3 proc. PKB, mówił na konferencji premier Mateusz Morawiecki. - Chcemy ściśle trzymać się unijnych ram w sprawie deficytu - zapewnił.

- W lutym wystąpił deficyt i będzie on się utrzymywał do końca roku, bo mamy Emeryturę+ - powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji.

Jak mówił, podczas posiedzenia rządu doszło do "konstruktywnej dyskusji" z minister Teresą Czerwińską. - Jutro mamy kolejną sesję z minister finansów, a także z minister Rafalską - mówił premier.

Premier podczas konferencji został zapytany o list ekonomistów, którzy ostrzegają przed skutkami dla budżetu Nowej Piątki PiS. "Planowane wydatki w 2020 r. już teraz są o 28 mld zł za duże" - napisali ekonomiści.

Apel ekonomistów o przestrzeganie zasady stabilności finansów publicznych
Znani ekonomiści i politycy apelują do rządu o rozwagę w wydawaniu pieniędzy. "Wygrana nie za każdą cenę"

- Drodzy ekonomiści, warto zwrócić uwagę, jaki jest słoń w pokoju - odpowiedział premier Morawiecki.

Morawiecki po raz kolejny mówił o środkach, jakie wpływają do budżetu z uszczelnienia podatków. Korzyści - w znaczeniu oszczędności - są też dzięki ucyfrowieniu gospodarki, np.e-receptom, czy też dzięki mniejszej biurokracji. - Miejsc oszczędności jest dużo - zapewnił premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mateusz morawiecki, strajk nauczycieli, nauczyciele, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2019

123olopanie morawiecki, myślę, że najepszym rozwiązaniem będzie dać podwyżki nauczycielom a zabrać 500 plusy wszelkiej patologii. AAAAAA... zapomniałem, że … Czytaj całość

26-03-2019

samNie popuszczajcie temu cwaniakowi. On musi stanąć przed Trybunałem Stanu za zadłużenie Polski i wyprowadzanie publicznej kasy .

26-03-2019

fishera klamliwy mateo dalej swoje. wyjmijmy prze nawias wybory i zastanowcie sie nad wydatkami w budzecie. Zamiast wspierac sutannowa mafie pedofilska, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (178)