Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Nowy obowiązek straży miejskiej. Właściciele mieszkań muszą uważać

551
Podziel się:

Strażnicy miejscy mają zyskać nowe uprawnienia. Jak donosi portalsamorzadowy.pl, w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji trwają prace nad przepisami pozwalającymi funkcjonariuszom egzekwować obowiązek wpisu źródła ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Nowy obowiązek straży miejskiej. Właściciele mieszkań muszą uważać
Strażnicy miejscy zyskają nowe uprawnienia (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)

Obowiązek składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) na właścicieli lub zarządców budynków nakłada nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów ze stycznia 2021 r.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klasy energetyczne budynków. To może zmienić rynek nieruchomości

Nowe uprawnienia strażników miejskich. Będą egzekwować wpis do CEEB

Ustawa mówi jasno, że niezłożenie deklaracji zagrożone jest karą grzywny, jednak jak zauważa portalsamorzadowy.pl, w praktyce okazywało się, że nie nikt nie miał prawnych instrumentów, aby przepis ten egzekwować. Do czasu.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt nowelizacji przepisów dotyczących uprawnień strażników miejskich i gminnych w zakresie karania osób, które nie wywiązały się ze wspomnianego obowiązku. Dopiero po jego wejściu w życie (projekt jest w fazie nowelizacji) strażnicy otrzymają umocowanie prawne do nakładania kar grzywny - czytamy.

Projektowane przepisy zawierają też inne nowe uprawnienia strażników. Dotyczą one pieszych. Wiele wskazuje na to, że strażnicy będą mogli nakładać kary grzywny (lub nagany) na osoby, które prowadzą pojazd mechaniczny po drodze dla pieszych lub przejściu dla pieszych. Z kolei kary do 1500 zł mogą się spodziewać osoby, które prowadziły pojazd mechaniczny w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, nie posiadając do tego odpowiednich uprawnień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(551)
Artur
3 miesiące temu
Pewnie nie jeden redaktor chciałby być tak wykształcony jak ja i wielu moich kolegów w SM
Szaman
5 miesięcy temu
budowa obozu przyspiesza
asus
5 miesięcy temu
Straż miejska to przeważnie słabo wykształceni ludzie i skad taki człowiek ma mieć pojęcie o przepisach ruchu drogowego i przepisach prawa z tym zwiazanych ???????
Polo.
7 miesięcy temu
Co jeszcze ma robić Straż Miejska bo chyba już robi wszystko trzeba upaść na głowę żeby tam robić za frajer.
Qfa
7 miesięcy temu
Najpierw trzeba zrobić infrastrukturę rowerową. Nie może być tak żeby pieszy się mnie czepiał, że jadę po chodniku na rowerze i kierowca autobusu, bo jafę po ulicy. Do pracy muszę przejechać przez całe miasto i nie mam takiej ścieszki rowerowej, a nie stać mnie na jazdę samochodem
...
Następna strona