Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Studia wojskowe w Dęblinie. Rekrutacja trwa do 31 marca br.

Zawsze marzyłem o lataniu, od dziecka chciałem zostać pilotem wojskowym, to mój wymarzony zawód - to odpowiedzi z ankiety przeprowadzonej podczas rekrutacji do Lotniczej Akademii Wojskowej (LAW). Dlaczego? Bo to nie jest zwykła szkoła. To szkoła marzeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały partnera)

Artykuł sponsorowany

Oczywiście nie tylko marzenia o przestworzach motywują kandydatów do złożenia wniosków o przyjęcie na studia w Lotniczej Akademii Wojskowej. Wśród czynników determinujących kandydaci wymienili również: chęć wstąpienia do Sił Zbrojnych, elitarność zawodu i ogromny prestiż Szkoły, a w perspektywie duże możliwości rozwoju zawodowego. Szkoła Orląt to nie tylko piloci, to również kontrolerzy ruchu lotnicznego, logistycy, nawigatorzy, operatorzy Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) i wiele innych zawodów ściśle związanych z lotnictwem.

Jednakże droga od marzeń do ich realizacji jest długa i wieloetapowa. W 2020 roku do LAW zostanie przyjętych 116 osoby. Na uczelnię nie zdają przypadkowe osoby. Kandydaci to ludzie z pasją, urodzeni by latać. To właśnie czyni uczelnię tak wyjątkową – jest szkołą marzeń.

Szkoła Orląt to jedyna placówka w Polsce kształcąca kandydatów na pilotów wojskowych. Prawie stuletnia tradycja szkoły, bogata historia dęblińskich asów biorących udział w walkach na wszystkich frontach drugiej wojny światowej w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą i unikatową ofertą szkoleniową to największe atuty LAW.

Proces szkolenia lotniczego jest wieloetapowy. Rozpoczyna się w Akademickim Centrum Szkolenia Lotniczego, gdzie podchorążowie uczą się pilotować cywilne statki powietrzne. A następnie szkolą się w 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego już na samolotach wojskowych.

W 2019 r. czterech pierwszych podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej przeszło intensywne szkolenie na samolotach szkolno-treningowych M-346 Bielik! To przełomowy moment w historii Szkoły Orląt i nowy rozdział w polskim lotnictwie. Za pomocą tych nowoczesnych maszyn będą szkoleni piloci, którzy w przyszłości zasiądą za sterami F35 lub innych samolotów lotnictwa taktycznego nowej generacji.

Za nami miesiące ciężkiej pracy, ale naprawdę było warto. Mam świadomość, że razem z kolegami jesteśmy uczestnikami przełomowego momentu w historii naszego lotnictwa. Pilotowaliśmy M-346, co jest nowością po dziesiątkach lat szkolenia na TS-11 Iskra. Bardzo się cieszę, że nasza czwórka miała to szczęście – zaznacza sierż. pchor. Sebastian Szczypka.

Bardzo ważnym elementem kształcenia w LAW jest także przygotowanie studentów pod względem kondycyjnym i fizycznym do lotów, które odbywa się na lotniczych gimnastycznych przyrządach specjalnych. Ćwiczenia te zwiększają odporność zmysłu równowagi pilota na zakłócenia orientacji przestrzennej w locie.

REKRUTACJA

Studia wojskowe są przeznaczone dla kandydatów na żołnierzy zawodowych. Absolwent jest promowany na pierwszy stopień oficerski - podporucznika. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów zapewniają uzyskanie jednej z wymienionych kwalifikacji zawodowych: pilota wojskowego, nawigatora wojskowego statku powietrznego, nawigatora naprowadzania, kontrolera ruchu lotniczego, operatora BSP i logistyka portów lotniczych.

System rekrutacji do Szkoły Orląt składa się z kilku etapów.

Największym kapitałem Szkoły Orląt są dziś jej podchorążowie i studenci. Uczelnia jest obecnie zorientowana przede wszystkim na potrzeby polskich Sił Zbrojnych, ale kształci również studentów na potrzeby lotnictwa cywilnego. LAW kieruje także ofertę szkoleniową w różne strony świata, w ramach wymiany studenckiej. W strukturach szkoły funkcjonują też certyfikowane ośrodki szkoleniowe z międzynarodową obsadą. Wiele krajów jest zainteresowanych kształceniem swoich przyszłych pilotów i nawigatorów właśnie w Dęblinie.

Dziś, w świecie nieustannie zmieniających się technologii, wyszkolenie profesjonalnych pilotów wojskowych i cywilnych jest prawdziwym wyzwaniem. Tylko innowacyjna i doskonale wyposażona uczelnia z rozwiniętą infrastrukturą oraz bazą szkoleniową, może podołać temu zadaniu.

Serdecznie zapraszamy!

Pamiętaj rekrutacja trwa do 31 marca br.!

Artykuł sponsorowany

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz