Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w USA się pogarsza. Szef Fed mówi o napięciach

37
Podziel się:

Szef Fed przyznał, że sytuacja amerykańskiej gospodarki się pogorszyła. Bank centnary USA bierze pod uwagę obniżenie stóp procentowych.

Bank centnary USA bierze pod uwagę obniżenie stóp procentowych.
Bank centnary USA bierze pod uwagę obniżenie stóp procentowych. (East News, AP Photo/Susan Walsh)
bEKkOEUl

Jerome Powell, szef amerykańskiego banu centralnego w środowym przemówieniu przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA, wskazał na trudną sytuację w gospodarce USA i kolejnych zagrożniach dla wzrostu gospodarczego - pisze Polska Agencja Prasowa.

"Po ostatnim posiedzeniu FOMC niepewności związane z napięciami handlowymi oraz obawami o światowy wzrost nadal miały negatywny wpływ na perspektywy wzrostu gospodarki USA" - napisał szef Fed. Tym samym, jak zauważył, argumenty za prowadzeniem bardziej akomodacyjnej polityki pieniężnej uległy wzmocnieniu.

bEKkOEUn

Jego zdaniem słaba inflacja może okazać się bardziej trwała niż się spodziewano. Zaznaczył również, że presja inflacyjna pozostaje niska. Jak pisze PAP, Fed bierze pod uwagę obniżenie stóp procentowych, a rynki taki secenariusz w lipcu obstawiają na 95 proc. szans.

Zobacz także: Obejrzyj: Co dalej ze stopami procentowymi
bEKkOEUt

"Branie pod uwagę obniżek stóp proc. przez Fed wynika nie tylko z obaw o wzrost, ale także z inflacji, która pozostaje znacznie poniżej celu oraz oczekiwań inflacyjnych, które są przechylone na stronę negatywną” - powiedział Kevin Cummins, starszy ekonomista z NatWest Markets cytowany przez PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKkOEUO
KOMENTARZE
(37)
dibo
2 lata temu
Miał was Kennedy pogonić ale nie zdążył
aaa
2 lata temu
jeszcze do tego dwie potęzne fale tsunami, takie na 300m wysokie i będzie po zamiatane z tym potworkiem.
Olo
2 lata temu
Od Polski wyciągną pieniądze pod pretekstem ACTA 447 podziela się z pejsami i szybko wojnę wywołają żeby utrzymać gospodarkę ... Oczywiście z dala od siebie
bEKkOEUP
4444
2 lata temu
Na pewno znajdą broń atomową w Iranie i rozpoczną wojnę
edi
2 lata temu
Kuszner już wszystko załatwi
...
Następna strona