Notowania

Sytuacja w USA się pogarsza. Szef Fed mówi o napięciach

Szef Fed przyznał, że sytuacja amerykańskiej gospodarki się pogorszyła. Bank centnary USA bierze pod uwagę obniżenie stóp procentowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Bank centnary USA bierze pod uwagę obniżenie stóp procentowych. (Fot: AP Photo/Susan Walsh)

Jerome Powell, szef amerykańskiego banu centralnego w środowym przemówieniu przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA, wskazał na trudną sytuację w gospodarce USA i kolejnych zagrożniach dla wzrostu gospodarczego - pisze Polska Agencja Prasowa.

"Po ostatnim posiedzeniu FOMC niepewności związane z napięciami handlowymi oraz obawami o światowy wzrost nadal miały negatywny wpływ na perspektywy wzrostu gospodarki USA" - napisał szef Fed. Tym samym, jak zauważył, argumenty za prowadzeniem bardziej akomodacyjnej polityki pieniężnej uległy wzmocnieniu.

Jego zdaniem słaba inflacja może okazać się bardziej trwała niż się spodziewano. Zaznaczył również, że presja inflacyjna pozostaje niska. Jak pisze PAP, Fed bierze pod uwagę obniżenie stóp procentowych, a rynki taki secenariusz w lipcu obstawiają na 95 proc. szans.

Obejrzyj: Co dalej ze stopami procentowymi

"Branie pod uwagę obniżek stóp proc. przez Fed wynika nie tylko z obaw o wzrost, ale także z inflacji, która pozostaje znacznie poniżej celu oraz oczekiwań inflacyjnych, które są przechylone na stronę negatywną” - powiedział Kevin Cummins, starszy ekonomista z NatWest Markets cytowany przez PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: fed, jerome powell, usa, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2019

PiadaTyle pustego pieniądza i słaba inflacja , ciekawe jak to robią

10-07-2019

darek86544he he amerykańska gospodarka to klocek na drewnianych nogach ...!!!!!!!

10-07-2019

ałtor daje po pierogachBank centnary USA - jaki to jest bank, jakiś nowy?

Rozwiń komentarze (37)