Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczepienia w firmach coraz bliżej. Znamy wstępny plan rządu

707
Podziel się

Jak wynika z informacji money.pl, rząd przymierza się do pilotażowego programu szczepień w firmach. Według naszych informacji, w akcji ma wziąć 8 dużych polskich firm - najprawdopodobniej połowę będą stanowić spółki z udziałem skarbu państwa, połowę prywatne przedsiębiorstwa.

Szczepienia w firmach coraz bliżej. Znamy wstępny plan rządu
Za akcję szczepień odpowiedzialny ma być minister Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM, Adam Guz)
bDYqkeVx

Bez ograniczeń wiekowych, bez ograniczeń dla konkretnych grup zawodowych i dla każdego - niezależnie od formy zatrudnienia. Tak ma wyglądać ogólnopolska akcja szczepienia przeciwko COVID-19 w polskich firmach. Według wstępnych planów rządu masowe szczepienia w zakładach pracy mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

Jak wynika z informacji money.pl, zanim do udziału w masowych szczepieniach będą zaproszone wszystkie firmy zatrudniające ponad 500 osób (to wymóg dla chętnych do zorganizowania u siebie akcji), rząd planuje przeprowadzić szybką akcję pilotażową. Wskazywany termin to dokładnie połowa maja.

Jak wynika z naszych informacji, może w niej wziąć udział do 8 podmiotów. Jeszcze w czwartek w kręgach rządowych można było usłyszeć o 6 podmiotach, które miałyby sprawdzić na własnej skórze, jak sprawnie przeprowadzić taką akcję. Miałby to być test, czy procedury szczepienia w takich warunkach się sprawdzają.

bDYqkeVz
Zobacz także: Prof. Krzysztof Simon bezlitośnie ocenił wystąpienie Episkopatu ws. szczepionek na COVID

Ostatnie sygnały z kręgów rządowych mówią już o 8 takich podmiotach. I co warto podkreślić, wstępny plan zakłada, by nie były to wyłącznie spółki skarbu państwa. Najpierw miała być to formuła "3+3", czyli trzy podmioty państwowe, trzy podmioty prywatne. Najprawdopodobniej przy rozszerzeniu grupy testowej utrzymany zostanie podział po połowie - połowa miejsc testowych trafi do spółek skarbu państwa, połowa do firm prywatnych.

bDYqkeVF

Jak mają wyglądać szczepienia? Chętna firma będzie musiała zorganizować personel szczepiący oraz miejsce do przeprowadzenia akcji. Najprawdopodobniej największe firmy będą w tym zakresie podpisywać umowy z firmami medycznymi, z którymi już współpracują (np. w zakresie abonamentów medycznych i benefitów).

Jak wynika z naszych informacji, wstępne plany zakładają, by do firm wędrowały szczepionki, które nie mają rygorystycznych norm przechowywania. Cały czas trwa proces tworzenia procedur: zgłaszania się firm w ogóle do akcji, zgłaszania pracowników oraz dostawy szczepień do miejsc pracy.

Krótki pilotaż programu nie powinien dziwić - dokładnie w ten sam sposób rząd uruchamia np. punkty drive-thru (czyli punkty, do których przyjeżdża się samochodem, a szczepienie odbywa się bez wychodzenia z auta). Pierwszy taki właśnie został uruchomiony w Mińsku Mazowieckim, a dopiero później kolejne pojawią się w nowych miejscowościach.

bDYqkeVG

Akcja pilotażowa obejmuje również punkty szczepień powszechnych - tych ma być 16, czyli po jednym w każdym województwie. Wystartować mają już w najbliższy poniedziałek. To punkty, które będą w stanie podać kilkaset szczepionek w ciągu dnia (w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców próg wynosi 200 preparatów dziennie, w większych miejscowościach to nawet 500 preparatów w ciągu doby).

Jak wynika z ostatnich danych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w całej Polsce wykonanych zostało już 8,4 mln szczepień (z 10 mln preparatów, które trafiły do Polski). Przy czym 6,2 mln osób otrzymało przynajmniej jedną dawkę, a w pełni zaszczepione (dwiema dawkami) jest 2,2 mln Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYqkeWa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(707)
zobacz film
3 tyg. temu
SPOWIEDŹ RATOWNIKA Jest jeden mały problem, niedługo zabraknie chętnych do szczepienia się (oby tak było i ludzie zrozumieli co się dzieje) ... i wszystko się wysypie (nie tylko w Polsce)
Nogaj
3 tyg. temu
Te masowe punkty szczepień i szczepienia masowe w firmach to jedna wielka ściema Morawieckiego i całej reszty niekompetentnych urzędników. Oszukali samorządowców i firmy aby otwierali punkty masowych szczepień, ci wywalili kasę na ich otwarcie a tu jak zwykle rząd pokazał hawajski znak pokoju - brak szczepionek. Po co ludzi faszerować kłamstwami jak nie ma odpowiedniej ilości szczepionek.
POLAK
3 tyg. temu
Po co NAM POLAKOM jakieś partie,zakłamani politycy i całe to ówno żeby płacić na nich ogromne pieniądze a oni nie dość że mają NAS NARÓD w upie,kłamią i oszukują to jeszcze ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ !!! Zdelegalizować te chore partie ,pogonić do pracy tych nierobów i jako Naród zatrudnić na odpowiednie stnowiska ludzi którym NORMALNIE bedziemy płacili i NORMALNIE bedziemy rozliczać z tego co zrobią !!!!! Reszta do roboty !!!!!! DOŚĆ !!!!!
bDYqkeWb
UWAGA szefy
3 tyg. temu
Dostaną imienne pozwy sądowe to przypomną sobie po co jest firma! W tym szczepieniu organizatorzy mają imiona i nazwiska!
tolerancyjny
3 tyg. temu
Żałosne. Te wstępne plany winny były być dopracowane rok temu. Nazywa się to "procedury".
...
Następna strona