Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Szczepionka przeciw COVID-19. Nowa Zelandia kupi preparat Pfizera dla całej populacji

14
Podziel się

Rząd Nowej Zelandii podpisał umowę na zakup dodatkowych 8,5 miliona dawek. To uzupełnia zapas szczepionek tak, aby do końca roku zaszczepić wszystkich obywateli.

Szczepionka przeciw COVID-19. Nowa Zelandia kupi preparat Pfizera dla całej populacji
Jacinda Ardern, premier Nowej Zelandii zapowiada zaszczepienie całego kraju do końca roku. (East News, Photo, Mark Baker)
bDSDSOaJ

Nowa Zelandia kupuje szczepionki dla kolejnych 4 mln obywateli. W sumie w drugiej połowie roku Pfizer dostarczyć ma 8,5 mln dawek - donosi Reuters.

- To zwiększa nasze całkowite zamówienie na szczepionkę od Pfizera do 10 mln dawek. Tal ilość jest wystarczająca dla zaszczepienia dwoma dawkami 5 mln ludzi - stwierdziła premier Jacinda Ardern. Agencja nie podała jednak, ile zapłaci Nowa Zalendia za te dostawy.

Zobacz także: Ofiary COVID-19. "Jak wymarcie sporego miasta"
bDSDSOaL

Zwiększone zamówienie preparatu opracowanego przez Pfizer Inc i niemiecką firmę BioNTech pozwoli zaszczepić wszystkich mieszkańców Nowej Zelandii.

Jak wyjaśnia Reuters, pierwotne zamówienie przewidywało 1,5 mln dawek, wystarczających do zaszczepienia 750 tys. osób.

Rząd rozpoczął akcję szczepień w ubiegłym miesiącu. Władze Nowej Zelandii spodziewają się zaszczepić całą populację do końca roku.

bDSDSOaR

Kraj ten na tle innych poradził sobie z pandemią bardzo skutecznie. W poniedziałek nie odnotowano żadnego nowego zakażenia. Do tej pory zachorowało tam nieco ponad ponad 2 tys. osób, a 26 z nich zmarło.

Nowa Zelandia podjęła restrykcyjne kroki, by ograniczać rozprzestrzenianie się drugiej fali wirusa. Po wykryciu trzech przypadków w Auckland na trzy dni region objęto blokadą. Lockdown obowiązywał tam w dniach od 15 do 18 lutego. Choć sklepy działały, ludzie się wystraszyli i kupowali produkty na zapas.

Kiedy pojawiły się pierwsze przypadki brytyjskiej odmiany wirusa wprowadzono tygodniowy lockdown, który skończył się właśnie teraz.

bDSDSOaS

To właśnie natychmiastowe reakcje, skuteczny system testowania i śledzenia zaraże,ń zamknięcie granic i lockdown pozwoliły skutecznie ograniczyć rozwój pandemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSDSObm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Zmartwiony
miesiąc temu
Na 5 milionów ludzi 2 tyś zachorowań. Pandemia jakiej świat nie widział
Gienek
miesiąc temu
Proszę podawać do wiadomości publicznej - ile zarobią koncerny na plandemii.
Antyszczepion...
miesiąc temu
Zanim na świecie postanowiono rozgrywać społeczeństwa pandemią, to mieliśmy w Polsce co roku ponad 4 mln zachorowań sezonowo na grypę...Nikt wtedy nawet nie myślał o pandemii, bo z występowaniem grypy każdy był oswojony od wielu lat. Nie przypominam sobie, żeby przeciw grypie miliony obywateli w Polsce się zaszczepiało się co roku... A Covid to taka odmiana grypy, tyle że szczególnie mocniej atakuje osłabione, także niedożywione, niedotlenione aktywnością organizmy i wtedy ma śmiertelne konsekwencje. Na grypę śmiertelność w Polsce rocznie wynosiła nawet 6500 osób według statystyki organizacji międzynarodowej monitorującej zachorowalność. Dlatego powinniśmy bardziej kierować się swoim przeczuciem i rozumem co dla nas jest dobre a nie ustami pełnymi frazesów , troski i przestróg a nawet straszenia przez tzw. "ekspertów" i polityków u władzy będących pod ich wpływem... Skoro na grypę leczymy się farmakologicznie, to powinniśmy przynajmniej spróbować leczenia polską Amantadyną...Dlatego dużą podejrzliwość budzi wręcz histeryczna reakcja ekspertów i lekarzy, na pasku wypłat koncernów"szczepionkowych", o zagrożeniu jakie Amantadyna ( znana i stosowana z powodzeniem od blisko pół wieku) jakoby niesie skutkami ubocznymi...Wystarczy , ze eksperyment szczepionkowy takie niesie zagrożenia, włącznie ze zgonami tuż po zaszczepieniu na co są dowody prasowe. A teraz maseczki... Okazuje się, że większość Polaków nosząca różne kolorowe maseczki czy osłony przez wiele miesięy mogłaby z powodzeniem ich nie nosić w ogóle, skoro okazują się znowu według tych "ekspertów" nieskuteczne... Z drugie strony Gdy oglądamy Indie na ekranach telewizora, widzimy tłumy i ścisk na ulicach indyjskich metropolii nieporównywalny do ruchu w Polsce... To jak to jest, że w Indiach ( 1miliard 300 mln mieszkańców) jest blisko 12 milionów zachorowań na covid i blisko 160 tysięcy zgonów w zaokrągleniu do tej pory, podczas gdy w Polsce ( 37 mln) 1milion700 tysięcy zachorowań i blisko 50 tysięcy zgonów. Wynika z tego , ze w Indiach wirus ich łagodniej traktuje, czy tez u nas jest jakaś sterowana odgórnie ponadnarodowa psychoza a choroby współistniejące i typowe sezonowe grypy podciąga się pod zachorowania covidem, podobnie jak śmiertelne przypadki, żeby szpitale otrzymały większe dofinansowanie... Za maseczkę więc dziękuję i będę kierować się własną troską a nie cudzą o swoje zdrowie... Staram się wiec odżywiać w miarę zdrowo, plus cebula , czosnek prawi codziennie oraz ćwiczenia i aktywność ruchowa ( 55 lat)... Możliwe, że dlatego przechodziłem covid bezobjawowo. A tym , którzy nazywać mnie będą "płaskoziemcem" dziękuję i życzę zdrowia i rozsądku !
bDSDSObn
Wstyd
miesiąc temu
A my Europejczycy jesteśmy w czarnej dziurze UE...
Anty
miesiąc temu
W lato u nas też niema epidemii grypy.