Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szpital na Stadionie Narodowym. Szukają pań do sprzątania. Wynagrodzenie urąga przyzwoitości

16 zł netto za godzinę pracy z chorymi leżącymi w szpitalu polowym na Stadionie Narodowym. Dla kogo taka oferta? Dla pań z Ukrainy, które podejmą się sprzątania w tymczasowym szpitalu dla najciężej chorych na 12-godzinnych zmianach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
(Fot: Adam Jankowski)

Lekarze, którzy pracują na oddziałach covidowych, dostaną 175 proc. wynagrodzenia. Poinformował o tym przed kilkoma dniami minister zdrowia. Uzasadnienie decyzji jest oczywiste: skoro więcej ryzykują, to powinni otrzymać wyższą gratyfikację.

A na jakie wynagrodzenie może liczyć pani sprzątająca teren szpitala polowego, który właśnie powstaje na Stadionie Narodowym w Warszawie? 16 zł za godzinę.

16 zł na rękę za 12-godzinną zmianę w miejscu, w którym człowiek jest szczególnie narażony na zakażenie.

Ogłoszenia o pracę w charakterze sprzątaczki na Stadionie kierowane są do pracownic z Ukrainy. Warunki: praca zmianowa w godzinach od 7 do 19 oraz od 19 do 7 rano.

Zadzwoniliśmy do firmy wskazanej w ogłoszeniu. Właścicielka agencji przyznała, że proponowane 16 zł to bardzo niskie wynagrodzenie, ale "ze swoich przecież nie dołoży". Okazuje się, że ta niewielka agencja nie dostała zlecenia od Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, który zarządza tworzonym właśnie szpitalem polowym, lecz jest podwykonawcą innej, większej agencji zatrudnienia. Dodała, że nie wie, czy zlecającym jest szpital, czy też jeszcze jakiś inny podmiot, bo takiej informacji nie ma.

Stadion Narodowy będzie szpitalem. Wiceprezydent Warszawy: "Pomysł nie był z nami konsultowany"

- Praca jest legalna. To zlecenie, panie dostaną też prywatny pakiet medyczny (tu pada nazwa popularnej prywatnej firmy będącej dostawcą usług medycznych – red.) – mówi w rozmowie z money.pl właścicielka agencji.

Pytamy, czy wzorem personelu medycznego, zatrudnione będą mogły liczyć na wypłatę pełnego wynagrodzenia w razie gdyby musiały poddać się kwarantannie lub izolacji.

- Nie. Umowa zlecenia tego nie obejmuje – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Dodaje, że firma zlecająca poprosiła agencję o znalezienie 60 pań sprzątających. Firma nie chciała podjąć się takiego zadania, więc w pierwszej fazie – do 2 listopada – ma zatrudnić 20 osób.- Później pewnie będziemy zwiększać zatrudnienie – mówi.

Trwa poszukiwanie personelu, który podejmie pracę w szpitalu polowym na Stadionie Narodowym. Michał Dworczyk poinformował, że do tej pory zgłosiło się 1250 chętnych z całej Polski. Nie doprecyzował, ilu z nich to lekarze, pielęgniarki, a ile – ratownicy medyczni. Wiemy na pewno, że chęć pracy zgłosiło 250 strażaków z kilku województw. Nikt z nich nie będzie jednak pracował w niebezpiecznych warunkach za 16 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-10-2020

przekrętJeszcze nie powstał szpital polowy a już przekręty. Jedna firma zleciła drugiej firmie a ta wynajęła podwykonawcę, a podwykonawca zatrudnia za 16 zł … Czytaj całość

23-10-2020

AdamSprawa jest oczywista najwięcej zarobią pośrednicy a oni nie są przypadkowi. Trzeba znać tego i owego.

23-10-2020

zcx Agatko Dudowa do dzieła, wkońcu będziesz miała wymarzoną pensje. A i córcie możesz zabrać do prac społecznych.

Rozwiń komentarze (1244)