Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KOS
|

Tłuste koty nie tylko w PiS. Trudna sytuacja życiowa rodziny posła? "Indywidualne sprawy"

240
Podziel się:

Po sześciu latach rządów PiS wprowadza uchwałę przeciwko nepotyzmowi. - Takie standardy powinny obowiązywać wszystkich polityków, także opozycji - stwierdziła w niedzielę rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Tłuste koty nie tylko w PiS. Trudna sytuacja życiowa rodziny posła? "Indywidualne sprawy"
Nepotryzm w PiS. Władze partii chcą walczyć z tłustymi kotami. (PAP)

PiS przegłosował w sobotę na swoim kongresie przepisy, które mają zapobiegać zatrudnianiu rodzin polityków w spółkach skarbu państwa. Prezes Jarosław Kaczyński wcześniej mówił, że to element walki z "tłustymi kotami". W niedzielę do pomysłu odniosła się rzeczniczka partii, której zdaniem podobne przepisy powinny być rozszerzone.

- Nie tylko na obóz rządzący, ale też wszystkich polityków, także opozycji, która - jak wiemy - takie zatrudnienia ma na przykład w spółkach samorządowych. Mamy nadzieję, że PO weźmie z nas przykład, teraz zajmie się tego rodzaju stanowiskami choćby w spółkach samorządowych - mówiła Czerwińska.

Co ciekawe wewnętrzne przepisy PiS samorządów... nie obejmują.

Zobacz także: Arcybiskup Głódź sołtysem. Reakcje mieszkańców. "Człowiek z dobrym charakterem"

Komentujący w mediach społecznościowych eksperci i dziennikarze zwrócili uwagę jednak na co innego. Otóż przepisy Prawa i Sprawiedliwości mają dużo wyłączeń od zasady niezatrudniania dzieci, braci czy małżonków posłów.

Zakaz nie obejmują osób, które zostały "zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej".

Rzeczniczka PiS pytana o to wyłączenie odparła, że to dotyczy takiej sytuacji, kiedy np. "ktoś pracuje w spółce Skarbu Państwa, jest osobą kompetentną, wykwalifikowaną, pracuje w tej firmie od wielu lat, ma ogromne doświadczenie i nagle zdarza się tak, że jego współmałżonek zostaje posłem".

- Wówczas taka osoba nie może być karana, dyskryminowana w ten sposób, że musi zrezygnować z pracy, stanowiąc też wartość dla spółki jako wartościowy pracownik - mówiła. Jak dodała, te przypadki mają być rozpatrywane indywidualnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(240)
ret
11 miesięcy temu
Ludzie przestańcie z tą hipokryzją, nepotyzm był od zawsze, - konkursy? - to jedno wielkie oszustwo, - przetargi - to kolejna wielka ściema. Czy wy jesteście ślepi, czy głupi?
Prawda
11 miesięcy temu
PiS jak BOLSZEWICY walczy z nepotyzmem który sam stworzył. Kto jak nie Szydło mówiła "nasze rodziny też muszą GDZIEŚ pracować". To przecież nie wina PiSu że spółki skarbu państwa dobrze płacą, a jedyną drogą żeby się załapać na te pieniądze to protekcja rodziny na stanowiskach.
A.Lincoln
11 miesięcy temu
"Jeśli chcesz poznać prawdziwy charakter człowieka, daj mu władzę"
Zgłaszającym
11 miesięcy temu
uwagi do PO przypominam, że za ich rządów były konkursy na stanowiska. Obsadzanie bez konkursów wprowadził PIS - pierwszy raz od czasów PRL
Jaro
11 miesięcy temu
picu, picu mój księżycu
...
Następna strona