Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

To Się Liczy: Wojna gazowa toczy się od dawna. Polska powinna mieć mocną marynarkę wojenną

0
Podziel się:

- Wojna gazowa już się toczy od dawna - mówi Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl. W programie "To Się Liczy" ekspert ds energetycznych przekonuje, że budowa gazociągu Nord Stream 2 może jeszcze bardziej zaognić stosunki między Rosją a Europą. Sprawi też, że Polska zostanie z boku europejskich szlaków przesyłowych gazu, a co za tym idzie dostawy paliwa do naszego kraju będą mniej bezpieczne.

To Się Liczy: Wojna gazowa toczy się od dawna. Polska powinna mieć mocną marynarkę wojenną
(Gaz System S.A.)

- Wojna gazowa? Ona toczy się od dawna - mówi Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl. W programie "To Się Liczy" ekspert ds. energetyki tłumaczy, że budowa gazociągu Nord Stream 2 może jeszcze bardziej zaognić stosunki między Rosją a Europą. Sprawi też, że dostawy paliwa do naszego kraju będą mniej bezpieczne.

Zdaniem eksperta wykorzystanie gazoportu w Świnoujściu jest dla Polski pewną alternatywą i odpowiedzią na ewentualne problemy z Rosją. Ale drogi morskie też mogą być niebezpieczne, co potwierdza niedawne odnalezienie bomby przy nitce gazociągu północnego. - Dlatego Polska powinna też zadbać o mocną marynarkę wojenną - przekonuje Jakóbik.

Zobacz także: Zobacz całą rozmowę Joanny Skrzypiec w programie "To Się Liczy":
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)