Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Ukraina i Mołdawia w Unii Europejskiej? Radosław Sikorski mówi o trudnościach

Podziel się:

Szef MSZ Radosław Sikorski z zadowoleniem przyjął przejście do negocjacji akcesyjnych z Ukrainą i Mołdawią. Jak powiedział, z tym procesem wiążą się i korzyści, i wyzwania. W jego ocenie najtrudniejsze rozdziały w rozmowach z Kijowem będą dotyczyły transportu i rolnictwa.

Ukraina i Mołdawia w Unii Europejskiej? Radosław Sikorski mówi o trudnościach
Szef MSZ Radosław Sikorski (PAP, PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)

- Negocjacje akcesyjne z Ukrainą i Mołdawią to bardzo dobra wiadomość dla naszego regionu – uznał Sikorski w poniedziałek, po posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych UE w Luksemburgu. Spotkanie to miało miejsce w przededniu konferencji międzyrządowych, które zainicjują rozmowy akcesyjne z oboma krajami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Folwarczny styl". Prof. Koźmiński szczerze o obecnych liderach - Andrzej Koźmiński w Biznes Klasie

Trwają negocjacje akcesyjne z Ukrainą i Mołdawią

Minister zapowiedział, że Polska w trakcie swojej prezydencji w Radzie UE w pierwszej połowie 2025 roku będzie aktywnie wspierała ten proces.

Zwrócił uwagę, że jak zawsze pojawią się zarówno korzyści, jak i wyzwania. Przypomniał jednocześnie, że podczas poprzedniej polskiej prezydencji, z dużym zaangażowaniem wynegocjowano i parafowano umowę stowarzyszeniową z Ukrainą. Dzięki tym działaniom Ukraina jest teraz lepiej przygotowana do negocjacji akcesyjnych.

Oceniając trudności stojące przed negocjacjami, Sikorski wskazał, że najtrudniejsze rozdziały w rozmowach z Kijowem będą dotyczyły transportu i rolnictwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP