Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Airbus jeszcze mocniej tnie produkcję giganta A380. Tylko jeden samolot miesięcznie, a może jeszcze mniej

18
Podziel się:

Airbus próbuje ograniczać koszty wytwarzania, by uniknąć strat finansowych.

Airbus A380
Airbus A380 (Airbus)
bEUgsfDp

Produkcja Airbusa A380 - największego samolotu pasażerskiego świata - zostanie ograniczona do poziomu zaledwie jednego egzemplarza miesięcznie. Zamówienia na dwupokładową maszynę wciąż spływają w bardzo wolnym tempie. Ale Airbus zapewnia, że postara się o to, by cały projekt okazał się rentowny.

Jak informuje agencja Reuters, Airbus zamierza ograniczyć produkcję A380 do jednego egzemplarza miesięcznie z nieokreślonego poziomu. Europejska spółka lotnicza przyznaje, że mimo to musi postarać się o zwiększenie liczby zamówień.

Jednocześnie Airbus próbuje ograniczać koszty wytwarzania, by uniknąć strat finansowych. Producent zakłada, że globalny popyt na samoloty zwiększy się, ponieważ ruch pasażerski na świecie wciąż rośnie - co 15 lat liczba przewożonych pasażerów podwaja się.

bEUgsfDr

Pytani o to, czy mogą nastąpić dalsze cięcia produkcji A380, przedstawiciele Airbusa przyznają, że możliwe jest zejście nawet poniżej poziomu jednej maszyny miesięcznie. Zapewniają jednak, że cały czas pracują nad uzyskaniem rentowności produkcji tego modelu.

Zobacz także: Wideo: Airbus A380 staruje z warszawskiego lotniska:

Wbrew oczekiwaniom dwóch największych producentów samolotów pasażerskich - europejskiego Airbusa i amerykańskiego Boeinga - linie lotnicze niechętnie zamawiają wielkie czterosilnikowe maszyny A380 i 747, wybierając mniejsze, ekonomiczne modele w rodzaju 737 MAX i A321neo.

bEUgsfDx

Airbus A321neo okazał się wielkim sukcesem rynkowym, a jego sprzedaż bije na głowę boeingi z rodziny 737 MAX. Europejski producent pracuje nad modernizacją swojego modelu i nie obawia się konkurencji ze strony Boeinga. Jeszcze w tym miesiącu, podczas targów w Paryżu Amerykanie zaprezentują model 737 MAX 10.

bEUgsfDS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Moonraker
4 lata temu
"... linie lotnicze niechętnie zamawiają wielkie czterosilnikowe maszyny A380 i 747, wybierając mniejsze, ekonomiczne modele w rodzaju 737 MAX i A321neo..." Panie redaktorze, proszę zapoznać się z tematem, zanim napisze Pan coś podobnego. A321 NEO i B737 MAX nie są konkurencją dla A380 i B747. Te pierwsze to są wąskokadłubowe samoloty, na średnie dystanse. Te drugie to szerokokadłubowe samoloty na długie, międzykontynentalne loty. To tak jakby porównać furgonetkę i ciężarówkę. Konkurencją dla A380 i B747 mogą być różne wersje A350, A330 NEO, B777 oraz B787. Ale żaden z tych ostatnich nie równa się maksymalną ilością pasażerów z A380 i B747.
Pablo
4 lata temu
Wzrost rentowności czyli oszczędność na jakości...
raf
4 lata temu
chinczycy maja swoj pasazerski, rosjanie swoj. coraz ciezej bedzie tym dwom firmowm na rynku
bEUgsfDT
pu
5 lata temu
Nie lubię a380 ale klasa biznes w tym typie samolotu w emiratach jest najlepszą która lecialem
xc
5 lata temu
czy antek już o tym wie że nie ma chętnych ? może za dolara sprzedadzą