Notowania

Airbus jeszcze mocniej tnie produkcję giganta A380. Tylko jeden samolot miesięcznie, a może jeszcze mniej

Airbus próbuje ograniczać koszty wytwarzania, by uniknąć strat finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Airbus)
Airbus A380

Produkcja Airbusa A380 - największego samolotu pasażerskiego świata - zostanie ograniczona do poziomu zaledwie jednego egzemplarza miesięcznie. Zamówienia na dwupokładową maszynę wciąż spływają w bardzo wolnym tempie. Ale Airbus zapewnia, że postara się o to, by cały projekt okazał się rentowny.

Jak informuje agencja Reuters, Airbus zamierza ograniczyć produkcję A380 do jednego egzemplarza miesięcznie z nieokreślonego poziomu. Europejska spółka lotnicza przyznaje, że mimo to musi postarać się o zwiększenie liczby zamówień.

Jednocześnie Airbus próbuje ograniczać koszty wytwarzania, by uniknąć strat finansowych. Producent zakłada, że globalny popyt na samoloty zwiększy się, ponieważ ruch pasażerski na świecie wciąż rośnie - co 15 lat liczba przewożonych pasażerów podwaja się.

Pytani o to, czy mogą nastąpić dalsze cięcia produkcji A380, przedstawiciele Airbusa przyznają, że możliwe jest zejście nawet poniżej poziomu jednej maszyny miesięcznie. Zapewniają jednak, że cały czas pracują nad uzyskaniem rentowności produkcji tego modelu.

Wideo: Airbus A380 staruje z warszawskiego lotniska:

Wbrew oczekiwaniom dwóch największych producentów samolotów pasażerskich - europejskiego Airbusa i amerykańskiego Boeinga - linie lotnicze niechętnie zamawiają wielkie czterosilnikowe maszyny A380 i 747, wybierając mniejsze, ekonomiczne modele w rodzaju 737 MAX i A321neo.

Airbus A321neo okazał się wielkim sukcesem rynkowym, a jego sprzedaż bije na głowę boeingi z rodziny 737 MAX. Europejski producent pracuje nad modernizacją swojego modelu i nie obawia się konkurencji ze strony Boeinga. Jeszcze w tym miesiącu, podczas targów w Paryżu Amerykanie zaprezentują model 737 MAX 10.

Tagi: airbus a380, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-06-2017

RobertNajlepsza maszyna na swiecie!!! Komfort lotu na bardzo wysokim poziomie. Na pokladzie cicho podczas lotu w przeciwienstwie do dreamlinera, gdzie luki … Czytaj całość

06-06-2017

ImieNiech przeniosa produkcje do Chin, chyba, ze Chiny tego badziewia juz robic nie chca.

06-06-2017

DuposAmigosStrach tym latać, tak jak 20 letnim francuskim autem jeździć, nie znasz dnia ani godziny. ...

Rozwiń komentarze (18)