Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fałszywy czek na 40 mln euro. Trzej cudzoziemcy chcieli wyłudzić fortunę

0
Podziel się:

Trzej obcokrajowcy próbowali wypłacić w jednym z poznańskich banków, na podstawie fałszywego czeku, 40 mln euro; zatrzymali ich policjanci z CBŚP. Mężczyznom grozi teraz do 10 lat więzienia; policjanci sprawdzają, czy mają na swoim koncie podobne oszustwa w Polsce lub w krajach UE.

Fałszywy czek na 40 mln euro. Trzej cudzoziemcy chcieli wyłudzić fortunę
(East News)

Trzej obcokrajowcy próbowali wypłacić w jednym z poznańskich banków, na podstawie fałszywego czeku, 40 mln euro. Zatrzymali ich policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyznom grozi teraz do 10 lat więzienia, policjanci sprawdzają, czy mają oni na swoim koncie podobne oszustwa w Polsce lub w krajach UE.

Jak poinformowała p.o. rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, zatrzymanych zostało dwóch obywateli Niemiec i obywatel Brazylii. - Z naszych informacji wynikało, że próbują zrealizować podejrzany czek. Jego wystawcą miał być portugalski oddział jednego z dużych europejskich banków. Okazało się, że czek jest fałszywy - dodała.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że najpierw zatrzymany został 75-letni Niemiec, posiadający kartę stałego pobytu w Polsce. To on miał odebrać pieniądze, ale "wpadł" w oddziale banku. Jego wspólników zatrzymano później, także w Poznaniu. Mężczyźni, jak ustalili policjanci, prowadzili wspólnie za granicą "rozległe interesy". Spotykali się w Polsce, tu też w jednym z banków mieli konto.

Cudzoziemcom przedstawiono w Prokuraturze Rejonowej Stare Miasto w Poznaniu zarzuty próby oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości i puszczenia w obieg podrobionego czeku płatniczego. Grozi im nawet do dziesięciu lat więzienia.

- Sprawdzamy, czy dokonywali podobnych oszustw w Polsce lub w innych krajach Unii Europejskiej - dodała Hamelusz.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)