Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grecja na skraju załamania. Grożą Unii

0
Podziel się:

- Skoro zadajecie Grecji cios, to powinniście wiedzieć, że imigranci otrzymają papiery i pojadą do Berlina - powiedział minister obrony Panos Kammenos.

Grecja na skraju załamania. Grożą Unii
(dupontaignan/flickr (CC BY-SA 2.0))

Władze Grecji, która stoi w obliczu załamania się finansów publicznych, ponownie zagroziły w niedzielę odsyłaniem znajdujących się na terytorium kraju tysięcy uchodźców do innych państw Unii Europejskiej.

_ - Skoro zadajecie Grecji cios, to powinniście wiedzieć, że imigranci otrzymają papiery (podróżne) i pojadą do Berlina _ - powiedział na posiedzeniu swej prawicowo-populistycznej partii Niezależni Grecy minister obrony Panos Kammenos.

Nawiązał w ten sposób do sporu Grecji z państwami strefy euro w sprawie złagodzenia warunków udzielanej Atenom pomocy finansowej.

Jeśli wśród uchodźców znajdują się członkowie terrorystycznego Państwa Islamskiego, to UE swym postępowaniem wobec Grecji będzie sama winna ich wtargnięciu - dodał Kammenos.

Sprzeciwiająca się narzuconym Grecji warunkom programu ratunkowego partia Niezależni Grecy jest koalicjantem lewicowej Syrizy premiera Aleksisa Ciprasa.

Z podobnymi jak Kammenos groźbami wystąpił przed około tygodniem wiceminister spraw wewnętrznych Janis Panusis.

Szef greckiej dyplomacji Nikos Kodzias ostrzegł zaś w piątek w kuluarach spotkania unijnych ministrów spraw zagranicznych w Rydze, że w razie gospodarczego załamania Grecji może się ona stać bramą wjazdową dla _ milionów imigrantów i tysięcy dżihadystów _.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja nie dostanie wcześniej pożyczki. To ją pogrąży Grecja poprosiła o wcześniejszą wypłatę pożyczki, bo musi załatać dziurę budżetową szybciej niż się spodziewała.
Ukraińscy uchodźcy mogą uratować ZUS W zeszłym roku Ukraińcy złożyli ponad pięćdziesiąt razy więcej wniosków o przyznanie statusu uchodźcy niż w poprzednich latach. Rośnie też liczba zainteresowanych pracą i osiedlaniem się w Polsce
Eurogrupa na razie nie pomoże Grecji W marcu Ateny muszą uregulować zobowiązania w wys. ok. 6,85 mld euro.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)