Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w Metro Group. Właściciel sieci sklepów Media Markt i Saturn podzieli się na dwa podmioty

Według planu, dwa podmioty mają działać niezależnie od 30 września tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GillyBerlin/flickr (CC BY 2.0))

Pochodząca z Niemiec spółka Metro podzieli się na dwie części. Z głównego podmiotu zostanie wydzielony dział zajmujący się handlem żywnością. W głównym podmiocie pozostanie część spółki odpowiedzialna za sprzedażą elektroniki w sklepach takich sieci jak Media Markt i Saturn.

Na poniedziałkowym zebraniu rada nadzorcza wyraziła zgodę na przeprowadzenie operacji, dzięki czemu zarząd może podjąć działania mające na celu wydzielenie części działalności firmy zajmującej się handel żywnością z głównej spółki - podaje Metro Group w specjalnym komunikacie. Spółka Metro AG jest właścicielem takich marketów spożywczych jak Metro Cash & Carry oraz Real.

Według planu, dwa podmioty mają działać niezależnie od 30 września tego roku. Na razie będzie to tylko podział pro-forma. Całość procesu ma się zakończyć w 2017 roku.

Według Olafa Kocha, prezesa zarządu Metro AG, dwa odrębne podmioty będą bardziej konkurencyjne na rynku. Pierwsza informacja na temat planowanego podziału spółki pojawiła się w marcu. Wówczas akcje Metro poszybowały w dół o prawie 10 procent.

W ramach procesu podziału spółki, zarząd firmy nie przewiduje podwyższenia jej kapitału zakładowego. W rezultacie sieć sklepów Media Markt i Saturn zachowa 10 procent akcji nowego podmiotu wyspecjalizowanego w handlu żywnością, które będą mogły być w późniejszym czasie sprzedane. Metro AG podaje również, że wszystkie zobowiązania grupy zostaną przejęte przez nową spółkę.

Po zmianach, dwie części firmy będą funkcjonować niezależnie. Każda z nich ma mieć odrębną strategię, a także radę nadzorczą i zarząd. Podział spółki to kolejny krok w ramach prowadzonej restrukturyzacji Metro AG. W ubiegłym roku sprzedała ona sieć Kaufhof, a w 2014 roku zamknęła swoje placówki w Wietnamie.

Tagi: metro group, giełda, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-09-2016

kolo09PODZIELĄ SIĘ NA MNIEJSZE SPÓŁKI HANDLOWE BYLE NIE PŁACIĆ PODATKI OD HANDLU W POLSCE. Czas przestać tam kupować POLACY

07-09-2016

Waldemar CzopUważam że tylko powrót do władzy Donalda Tuska poprawi stan budowy dróg i ogólną sytuację społeczno-ekonomiczną społeczeństwa

07-09-2016

kolo09 ma racjeA potem przejmą to jakieś dziwne fundusze aby jak najtrudniej było dojść kto jest właścicielem i pociągnąć go do odpowiedzialności w razie problemów i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)