Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w Metro Group. Właściciel sieci sklepów Media Markt i Saturn podzieli się na dwa podmioty

11
Podziel się:

Według planu, dwa podmioty mają działać niezależnie od 30 września tego roku.

Zmiany w Metro Group. Właściciel sieci sklepów Media Markt i Saturn podzieli się na dwa podmioty
(GillyBerlin/flickr (CC BY 2.0))

Pochodząca z Niemiec spółka Metro podzieli się na dwie części. Z głównego podmiotu zostanie wydzielony dział zajmujący się handlem żywnością. W głównym podmiocie pozostanie część spółki odpowiedzialna za sprzedażą elektroniki w sklepach takich sieci jak Media Markt i Saturn.

Na poniedziałkowym zebraniu rada nadzorcza wyraziła zgodę na przeprowadzenie operacji, dzięki czemu zarząd może podjąć działania mające na celu wydzielenie części działalności firmy zajmującej się handel żywnością z głównej spółki - podaje Metro Group w specjalnym komunikacie. Spółka Metro AG jest właścicielem takich marketów spożywczych jak Metro Cash & Carry oraz Real.

Według planu, dwa podmioty mają działać niezależnie od 30 września tego roku. Na razie będzie to tylko podział pro-forma. Całość procesu ma się zakończyć w 2017 roku.

Według Olafa Kocha, prezesa zarządu Metro AG, dwa odrębne podmioty będą bardziej konkurencyjne na rynku. Pierwsza informacja na temat planowanego podziału spółki pojawiła się w marcu. Wówczas akcje Metro poszybowały w dół o prawie 10 procent.

W ramach procesu podziału spółki, zarząd firmy nie przewiduje podwyższenia jej kapitału zakładowego. W rezultacie sieć sklepów Media Markt i Saturn zachowa 10 procent akcji nowego podmiotu wyspecjalizowanego w handlu żywnością, które będą mogły być w późniejszym czasie sprzedane. Metro AG podaje również, że wszystkie zobowiązania grupy zostaną przejęte przez nową spółkę.

Po zmianach, dwie części firmy będą funkcjonować niezależnie. Każda z nich ma mieć odrębną strategię, a także radę nadzorczą i zarząd. Podział spółki to kolejny krok w ramach prowadzonej restrukturyzacji Metro AG. W ubiegłym roku sprzedała ona sieć Kaufhof, a w 2014 roku zamknęła swoje placówki w Wietnamie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Mik
7 lat temu
Metro, metro wieśniaku!
Damian
8 lat temu
Takie bzdury piszecie że szok nie ma Metro Cash & Carry oraz Real. Po pierwsze Real w Polsce został sprzedany i przekształcony w Auchan i pisze się Makro Cash & Carry co za głupoty skąd wy to bierzecie? Sieć w ogóle się wyprzedaje i likwiduje już hale bądźcie na bieżąco a nie piszcie głupot!!!
madia
8 lat temu
Ten sklep to szajs wszystko drogie o 50% niż w innych
Andrzej
8 lat temu
Niemcy do siebie Ale to już.
elk@
8 lat temu
Czemu nie ma informacji, iż w związku z nową ustawą Saturn podzielił się w Polsce na kilkadziesiąt małych spółek, co sklep to spółka?