Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szajka cudzoziemców oszukała państwo na miliony euro

5
Podziel się:

W internecie przez lata kwitł nielegalny handel telefonami komórkowymi.

Szajka cudzoziemców oszukała państwo na miliony euro
(Ulrich Baumgarten / Getty Images)
bEKKSgyd

Przez cztery lata w Grecji zorganizowana grupa handlowała w internecie tanimi telefonami, nie płacąc przy tym podatków. Szacuje się, że straty dla greckiego budżetu mogą przekraczać 7 mln euro. To prawie 30 mln zł.
Grecka policja rozpracowała jedną z największych grup, która rozprowadzała w internecie tanie telefony i inny sprzęt elektroniczny. Szajka oszukała greckie państwo na miliony euro. W jej skład wchodzą głównie obywatele Bangladeszu i Pakistanu.

Grupę zorganizowało cztery lata temu trzech cudzoziemców, którzy następnie werbowali kolejnych członków, głównie wśród swoich rodaków. Posługiwali się sfałszowanymi lub skradzionymi pakistańskimi paszportami i innymi dokumentami. Oszukiwali pracowników administracji publicznej i banków tworząc firmy, które działały w internecie i rozprowadzały tanie telefony komórkowe.

Firmy te ciągle się zmieniały i w praktyce grupa nie płaciła żadnych podatków. Jednocześnie legalizowała pobyt nielegalnych migrantów.

bEKKSgyf

Według dotychczasowych obliczeń niezapłacone przez nią podatki przekraczają 7 mln euro, a całkowita wartość posiadanych towarów to około 68 mln euro. Charakterystyczne jest to, że nawiązali współpracę z wieloma firmami działającymi w branży elektronicznej na terenie Unii Europejskiej i mieli zgodę na sprowadzanie dostaw z innych krajów do Grecji.

Teraz członkowie szajki odpowiedzą za utworzenie organizacji przestępczej, fałszerstwa, pranie brudnych pieniędzy, oszustwa finansowe, a być może nawet finansowanie terroryzmu.

bEKKSgyG
wiadomości
gospodarka
unia
KOMENTARZE
(5)
bogu
4 lata temu
Czemu Grecy przeliczaja sobie euro na złotówki ? Może są jacyś głupi ?
ip
4 lata temu
Mają pomysłowych gości " z morza".
adam
4 lata temu
-|Nowy serwis z aukcjami na którym wszystko jest od 1zł trafiony.ga Narazie jest mało użytkowników i łatwo coś wygrać
bEKKSgyH
Renoiser
4 lata temu
A kiedy wsparcie dla samotnego faceta, około 40, spłacającego kredyt mieszkaniowy, pracującego po 10-12 godzin dziennie i płacącego podatki na te wszystkie pomysły "rządu".
Haha
4 lata temu
Tarzam się ze śmiechu..co za fortuna.W Polsce PO i PSL to na waciki by starczyło.