Notowania

easyjet
06.06.2016 11:45

Potentat wśród tanich linii lotniczych ucierpiał przez strajki i zamachy we Francji

W maju linie EasyJet musiały odwołać 173 zaplanowane loty. Głównym powodem były strajki kontrolerów lotów we Francji, a także niesprzyjające warunki pogodowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Markus Eigenheer/wikimedia (CC BY-SA 2.0))

Z powodu strajku kontrolerów lotów we Francji, a także złej pogody, brytyjskie linie EasyJet odwołały w maju ponad 170 lotów - poinformował przewoźnik w oficjalnym komunikacie.

Zarząd EasyJet poinformował, że w maju br. z usług linii skorzystało 6,9 mln pasażerów - o 5,7 proc. więcej niż rok temu. Mimo to obłożenie samolotów należących do taniego przewoźnika spadło w porównaniu z ubiegłorocznym majem o 0,1 proc., do 91,5 proc.

Potwierdzono też, że w maju linie EasyJet musiały odwołać 173 zaplanowane loty. Głównym powodem były strajki kontrolerów lotów we Francji, a także niesprzyjające warunki pogodowe.

Kontrolerzy lotów to jedna z wielu grup zawodowych, które protestują przeciwko liberalizacji francuskiego kodeksu pracy. 2 czerwca strajkowali oni po raz kolejny, przez co zaplanowanej podróży nie mogło odbyć ok. 10 tys. pasażerów brytyjskich linii lotniczych, w tym pasażerów EasyJet.

W maju EasyJet przedstawił półroczny raport finansowy, obejmujący okres 6 miesięcy zakończony 31 marca 2016 r. W tym czasie brytyjski przewoźnik zanotował stratę w wysokości 24 mln funtów (wobec 7-milionowego zysku rok wcześniej).

Jak podano w raporcie, na ostateczny wynik przedsiębiorstwa niebagatelny wpływ miała zmienność kursów walutowych, która kosztowała EasyJet 33 mln funtów - a także spadek sprzedaży biletów po listopadowych atakach terrorystycznych w Paryżu. Spowodował on zmniejszenie wpływów z jednego pasażera o 2,7 proc.

Tagi: easyjet, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-06-2016

olaf1111111redaktoru naczelny z wyborczej nie napinaj się bo ci żyłka w doopie pęknie

Rozwiń komentarze (1)