Notowania

Tesco walczy z konkurencją na Wyspach. Planuje stworzyć sieć dyskontów

Tesco ma nowy plan na walkę o udział w brytyjskim rynku. Na Wyspach coraz mocniej rozpychają się dyskonty Aldi i Lidl. Dlatego Brytyjczycy też zaczną otwierać taki rodzaj sklepów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Tesco chce powalczyć o rynek z dyskontami.

Tesco jest największym graczem na brytyjskim rynku (ma 28 proc. rynku), ale rosnąca popularność Lidla (który ma już 5 proc. rynku) i Aldi (6,9 proc.) zmusza sieć do działania. Dlatego właśnie, jak podaje "Sunday Times", spółka chce stworzyć nową markę sklepów, będących odpowiednikami niemieckich dyskontów.

Nowe sklepy należące do grupy będą mniejsze i mają mieć ograniczony wybór towarów, tak jak w klasycznym dyskoncie.

Zobacz też: Na stację paliw po buty, mięso i telewizor. Zakaz handlu w praktyce

Jest o co walczyć, bo choć Tesco zwiększa sprzedaż, to Lidl i Aldi robią to zdecydowanie szybciej. Władze spółki na razie jednak nie komentują medialnych doniesień.

Jak podaje Reuters, Tesco zwiększyło ostatnio swój udział w brytyjskim rynku artykułów spożywczych, przejmując w ubiegłym miesiącu sieć hurtowni Booker. To właśnie we wzroście sprzedaży jedzenia spółka upatruje szansy na umocnienie swojej pozycji.

Tagi: tesco, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2018

franekTo jest skandal, żeby Brytyjczycy walczyli z konkurencją u siebie, Polacy nigdy tak nie czynili dzięki mądrej polityce poprzedniej władzy

12-02-2018

turbotesty programów

12-02-2018

dobryprogram prowadzi mnie za rękę

Rozwiń komentarze (5)