Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jean-claude juncker
05.09.2016 10:50

Umowa handlowa UE-USA. Kolejny kraj ma wątpliwości

Belgijskie związki zawodowe jeszcze w tym miesiącu planują demonstrację przeciwko unijno-amerykańskiej umowie handlowej, bo uważają, że jest ona zagrożeniem dla Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/vichie81)

Belgia jest kolejnym, unijnym krajem, który ma zastrzeżenia do umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi. Belgijskie związki zawodowe zaapelowały do rządu o zablokowanie negocjacji z Amerykanami. Premier Belgii Charles Michel swoje wątpliwości już przedstawił, podobnie jak politycy z Niemiec i Francji.

Belgijskie związki zawodowe jeszcze w tym miesiącu planują demonstrację przeciwko unijno-amerykańskiej umowie handlowej, bo uważają, że jest ona zagrożeniem dla Europy. Także premier Charle Michel mówi, że kształt negocjowanego porozumienia nie jest wyważony i nie gwarantuje Unii korzyści.

Innego zdania jest Komisja Europejska. Jej szef Jean-Claude Juncker zapowiedział na marginesie szczytu G20 w Chinach, że rozmowy będą kontynuowane, bo zielone światło dali przywódcy unijnych krajów na czerwcowym szczycie.

- Zapytałem wszystkich liderów, czy Komisja ma kontynuować rozmowy z USA i padła odpowiedź, że tak. Uważamy, że umowa jest ważna dla Unii, bo poprawi sytuację na rynku pracy - mówił szef Komisji. Bruksela przekonuje, że ta umowa będzie bodźcem dla gospodarki i że PKB wzrośnie o pół procent.

Jednak coraz więcej unijnych krajów ma wątpliwości i mówi, że porozumienie doprowadzi do pogorszenia norm środowiskowych i standardów w rolnictwie. Pojawiają się też obawy, że małe i średnie firmy nie wytrzymają konkurencji z dużymi, amerykańskimi koncernami.

Tagi: jean-claude juncker, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-09-2016

amenCzy ktokolwiek w Świecie zna jedną firmę ,jedno państwo ,które z jankesami zrobiło korzystny interes ?nie ma .na handlu i" przyjażni" z nimi … Czytaj całość

05-09-2016

GóralUmowa ta służy tylko wielkim kartelom amerykańskim. Pozbawia możliwości krytyki, czy ograniczania dystrybucji amerykańskich produktów. Wszystko ma się … Czytaj całość

05-09-2016

qsqsJeszcze sie taki nie narodził, który zrobiłby korzystny (dla siebie) interes z Amerykanami ! W USA jest zasada ; KAŻDY dolar włożony w interes MUSI … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)