Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pracownicy z UE masowo opuszczają Wielką Brytanię. Brakuje rąk do pracy

Pracownicy z UE masowo opuszczają Wielką Brytanię. Brakuje rąk do pracy

Fot. Jacek Bereźnicki
Na Wyspach zaczyna brakować pracowników. Po Brexicie będzie jeszcze gorzej – wynika najnowszego z raportu Recruitment and Employment Confederation. Wielka Brytania straci nawet 40 tys. miejsc pracy.

Braki w zatrudnieniu rosną najszybciej od 27 miesięcy – podaje CNN Money. Brakuje zarówno pracowników stałych, jak i tymczasowych. Brytyjscy przedsiębiorcy naciskają na rząd w Londynie, aby unormować zatrudnienie pracowników z Unii po marcu 2019 r., kiedy Królestwo znajdzie się poza Wspólnotą.

Dyrektor Recruitment and Employment Confederation, Kevin Green, zaznacza, że największy odpływ pracowników jest widoczny w tej części gospodarki, która dotąd opierała się na zatrudnianiu pracowników z Unii.

Do domu wracają zarówno specjaliści, pracownicy związani z sektorem finansowym, jak i kucharze, kierowcy czy pracownicy magazynu – podaje CNN Money. A trend ten może jeszcze przyśpieszyć wraz z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.

Jak twierdzi Green, brak pracowników najbardziej odczuł Londyn. Zatrudnienie w stolicy wciąż rośnie, ale jego dynamika w stosunku do innych regionów kraju osłabła najmocniej.

Jak pisaliśmy w money.pl, wraz z wystąpieniem z UE Wielka Brytania straci nawet 40 tys. miejsc pracy. Już w tej chwili największe instytucje finansowe uciekają z Wysp, przenoszą pracowników i biura z City na kontynentalną Europę.

 

 

Nie tak dawno Morgan Stanley podjął decyzję o przeniesieniu część swojego europejskiego biura pośrednictwa w handlu detalicznym z Londynu do Frankfurtu - o czym pisaliśmy w money.pl. Jak wyjaśniał Bloomberg, wymaga to przesunięcia około 300 miejsc pracy.

Decyzję tego banku poprzedziła informacja o podobnej decyzji Citigroup Inc. Do niemieckiego miasta firma może przenieść z Londynu nawet 150 pracowników. O przeniesieniu pracowników mówił również JPMorgan.

pracownicy, wielka brytania, brexit
Czytaj także
Polecane galerie
m.s
2017-09-24 23:11
Oj tam, oj tam, czadorow u nich dostatek, przeciez mieli integrowac się i pracowac. Przyjęli kilka milionow więc im rąk do pracy(zamachów) niezabraknie.
POzdrawiam
2017-08-24 10:49
akurat przeniesienie do niemiec to taki strzał w kolano ;D
qw
2017-08-14 12:57
Nie ma kto pracować na zmywaku czy na burakach?
Pokaż wszystkie komentarze (226)