Notowania

Przejdź na
wielka brytania w ue
16.02.2016 06:04

Wielka Brytania w UE. Cameron i Hollande o porozumieniu w sprawie brytyjskiego członkostwa

Cameron i Hollande zgodzili się, że osiągnięto postęp w renegocjacji zasad brytyjskiego członkostwa w Unii i że projekt przygotowany przez Radę Europejską jest solidną podstawą do osiągnięcia porozumienia na szczycie UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Number 10)

Premier Wielkiej Brytanii i prezydent Francji zgodzili się, że propozycje zmian zasad brytyjskiego członkostwa w Unii Europejskiej są solidną podstawą porozumienia. Poinformował o tym rzecznik premiera Davida Camerona, zdaniem którego ostateczne porozumienie może zostać zawarte w tym tygodniu.

- David Cameron i Francois Hollande zgodzili się, że osiągnięto postęp w renegocjacji zasad brytyjskiego członkostwa w Unii i że projekt przygotowany przez Radę Europejską jest solidną podstawą do osiągnięcia porozumienia na szczycie Unii,. rozpoczynającym się w czwartek - oświadczył rzecznik brytyjskiego premiera.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział wczoraj, że jest duże ryzyko załamania się rozmów z Wielką Brytanią. Wyraził jednak nadzieję na kompromis na rozpoczynającym się pojutrze dwudniowym szczycie w Brukseli. Wydaje się, że do uzgodnienia pozostały dwie kluczowe kwestie.

Chodzi o porozumienie w sprawie czasowego i częściowego ograniczenia zasiłków dla obywateli z unijnych krajów, którzy przyjechali na Wyspy pracować, oraz wysokość zasiłków dla rodziców, których dzieci zostały w ojczyznach. Druga sprawa to zagwarantowanie praw krajom spoza strefy euro, które chcą kontrolować Euroland, by nie podejmował on decyzji wpływających negatywnie na funkcjonowanie całego, jednolitego rynku.

Tagi: wielka brytania w ue, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz