Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Urlopy do wydłużenia? "Solidarność" na tak, ale pod pewnymi warunkami

Prawo pracy do zmiany? Pojawił się pomysł wydłużenia urlopu wypoczynkowego. - Trzeba dyskutować. Do Sejmu wpłynął projekt Lewicy o 100 proc. L-4 dla pracowników zakażonych koronawirusem. Oczywiście jesteśmy na tak, ale pod warunkiem, że nie zmienią się zasady, czyli pierwsze 30 dni płacą pracodawcy. Nie można wszystkiego przerzucać na ZUS, czyli na składki pracowników - powiedział w programie "Newsroom WP" Piotr Duda, przewodniczący "Solidarności". - Może faktycznie trzeba podejść do tego w inny sposób. Są zawody bardzo ciężkie, jest dodatkowy urlop na poratowanie zdrowia. Dyskusja w tym temacie może być bardzo szeroka, jesteśmy otwarci na rozmowy. Na pewno nie pozwolimy na liberalizowanie kodeksu pracy - dodał.

21-01-2021
Tagi:
solidarność, kodeks pracy, praca, wideo, prawo pracy, piotr duda, video, urlopy, newsroom wp
0
0
7
Podziel się
Komentarze (7)
zobacz więcej komentarzy (7)
KOMENTARZE
(7)
BARTEK
3 miesiące temu
PIS jest Genialny!
Aleksa12
10 miesięcy temu
Praca jest ważna, ale odpoczynek również. Ja po ukończeniu Studium Pracowników Społecznych i Medycznych mam czas zarówno na pracę, jak i na życie i wypoczynek.
👍😄🤣
12 miesięcy temu
Urlop powinien być 100 dni plus wolne piątki soboty i niedziele, Urlop nie powinien się wliczać do dni wolnych
😂 😂
12 miesięcy temu
Dziwne, nie znają kodeksu pracy te Dudy. Praca w szkodliwych warunkach powoduje dodatkowe 10 dni urlopu
Jana
rok temu
Urlopy powinny być już 32 dniowe. Tak naprawdę przyniosłoby to pozytywny efekt gospodarce. Co do pracy w ndz, owszem chyba, w każdym miesiacu powinna być 1 handlowa ndz, a w co 2 dwie. Są studenci, którzy zarabiali pracując w ndz. Niektórzy pracownicy pewnie też chcieliby pracować w ndz. Ale nie każdą a np. 1 na 2 miesiące, góra 1 w miesiącu, w zamian za wyższe wynagrodzenie czy dzień wolny. Ale czy ktoś o tym faktycznie rozsądnie myśli.