Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
CHE
|

USA wprowadza przymus szczepień dla pracowników. Alternatywą regularne testy na COVID-19

11
Podziel się:

Obowiązek szczepień przeciw COVID-19 lub przechodzenia regularnych testów na koronawirusa dla dużych firm wejdzie w życie już 4 stycznia przyszłego roku w całych Stanach Zjednoczonych. Przepisy obejmą w sumie 84 mln pracowników w USA.

USA wprowadza przymus szczepień dla pracowników. Alternatywą regularne testy na COVID-19
Ogłoszone regulacje nakładają obowiązek zapewnienia przez pracodawców zatrudniających ponad 100 pracowników (Materiały WP, Adobe)

Obowiązek szczepień od stycznia

Każdy Amerykanin pracujący w firmie zatrudniającej co najmniej 100 osób będzie musiał dostosować się do nowych przepisów. Spółki, które nie podporządkują się zasadom, będą karane grzywną 14 tys. dolarów za każde uchybienie. Administracja Joe Bidena już teraz straszy, że kara może być większa, jeśli firmy będą próbowały omijać prawo.

Za zaszczepionych będą uznawane osoby, które otrzymały dwie dawki preparatów PfizeraModerny lub jedną dawkę szczepionki Johnson & Johnson.

Na tym jednak nie koniec zmian. Biały Dom wprowadza bowiem obowiązek szczepień dla pracowników służby zdrowia w placówkach, które pełnią usługi w ramach państwowych programów ubezpieczeń zdrowotnych. Chodzi o ponad 76 tys. placówek Medicare i Medicaid.

Zobacz także: Wysokie liczby zakażeń koronawirusem. Będą restrykcje? Rzecznik MZ: Nie wykluczamy

Obowiązek szczepień obejmie 2,4 mln z 17 mln pracowników ponad 76 tys. placówek w całym kraju. Jak dotąd w pełni zaszczepiło się 58 proc. wszystkich Amerykanów. Preparat przyjęło 70 proc. dorosłych. 80 proc. z nich otrzymało co najmniej jeden zastrzyk.

USA otwierają się na świat

Przypomnijmy, że już od 8 listopada USA znoszą dotychczasowe restrykcje dla zaszczepionych podróżnych z zagranicy podróżujących samolotem. Granice były zamknięte od marca 2020 r. dla osób z ponad 40 krajów.

Według nowych zasad Amerykę będą mogli odwiedzić turyści, którzy są zaszczepieni i mają negatywny wynik testu na COVID-19 przeprowadzony najwcześniej 3 dni przed odlotem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
xxx
2 lata temu
'Prokuratorzy generalni z Alaski, Arkansas, Iowy, Missouri, Montany, Nebraski, New Hampshire, Dakoty Północnej, Dakoty Południowej i Wyoming podpisali jeden pozew, który został złożony w federalnym sądzie okręgowym w Missouri. Inna grupa stanów, w składzie Georgia, Alabama, Idaho, Kansas, Karolina Południowa, Utah i Wirginia Zachodnia, złożyła pozew w federalnym sądzie okręgowym w Georgii. Osobny pozew, również w piątek, złożył oddzielnie Teksas, a jeszcze w czwartek uczyniła to Floryda. Stany te zwróciły się do sędziego federalnego o zablokowanie ogłoszonego przez prezydenta Joe Bidena obowiązku szczepień lub regularnych testów na Covid-19 dla pracowników federalnych i podwykonawców pracujących dla rządu, argumentując, że obowiązek ten narusza federalne prawo zamówień publicznych i jest przekroczeniem władzy federalnej.'
Mikhail
2 lata temu
Let's Go Brandon!!!!
Kasza
2 lata temu
Sami sie zaoramy. Pozwalajac im na takie hucpy
Parana
2 lata temu
Biden ma demencję!
Noname
2 lata temu
Decyzję i tak podejmują poszczególne Stany. Może lewacka Kalifornia wprowadzi to w życie, ale inne, a zwłaszcza te republikańskie raczej nie wprowadzą nakazów. Biden w tym względzie nie ma za dużo do gadania.