Notowania

Via Carpathia w Polsce. Kolejny wniosek o decyzję środowiskową złożony

Choć do rozpoczęcia budowy podlaskiego odcinka S19 jeszcze daleko, to w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska leżą już wnioski o wydanie decyzji środowiskowych dla ponad 100-kilometrowego fragmentu "eski", która równocześnie będzie stanowić polską część ciągu Via Carpathia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Droga ekspresowa S19 (Fot: GDDKiA)

Jak poinformował białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do RDOŚ trafił wniosek o wydanie decyzji środowiskowej niezbędnej do rozpoczęcia prac nad odcinkiem drogi ekspresowej S19 od miejscowości Ploski nad Narwią (30 km na południe od Białegostoku – red.) do Chlebczyna na południe od Bugu (nieopodal Siematycz).

To drugi wniosek o decyzję środowiskową dla S19, czyli polskiego odcinka trasy Via Carpathia, złożony w RDOŚ. Poprzedni, który dotyczył budowy "eski" od Białegostoku do Plosek, trafił do Dyrekcji we wrześniu 2018 r.

Po wydaniu decyzji przez RDOŚ, możliwe będzie przystąpienie do realizacji inwestycji. W obu decyzjach znajdzie się bowiem wytyczony "korytarz", którym przebiegać może ponad 100-kilometrowy fragment drogi.

Via Carpatia to planowany szlak międzynarodowy, który ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Ma docierać m.in. do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym oraz greckich Salonik nad Morzem Egejskim.

Koniec z korkami na autostradach. Wszystko wyjaśni się za dwa lata

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz