Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

W Davos nikt nie zajmuje się polskimi aferami. Morawiecki: Tutaj wszystkich interesuje rozwój

144
Podziel się:

Mateusz Morawiecki w rozmowie z money.pl stwierdził, że Polska "jest w awangardzie" tworzenia nowej polityki społeczno-gospodarczej i właśnie o tym dyskutuje w Davos. Zdradził także o czym przy kolacji rozmawiał z prezesem banku Goldman Sachs.

Mateusz Morawiecki i Mateusz Ratajczak
Mateusz Morawiecki i Mateusz Ratajczak (Money.pl, Mateusz Ratajczak)
bEEiPmKt

- Zupełnie nie - tak na pytanie o to, czy w Davos padały pytania o polską politykę, odpowiedział premier Mateusz Morawiecki. - To są sprawy polsko-polskie, które w Polsce wzbudzają ogromne zainteresowanie i są przyczyną debat. Tutaj wszystkich interesuje rozwój, polityka gospodarcza, deficyt, dług publiczny czy kształtowanie polityki społeczno-gospodarczej i tutaj jesteśmy w awangardzie - podkreślił.

bEEiPmKv

Szef polskiego rządu w rozmowie z dziennikarzem money.pl mówił o tym, że prezentowane przez Polskę w Davos osiągnięcia w polityce gospodarczej i społecznej są „pozytywnie odbierane”. Jak tłumaczył, od kilku lat na Światowym Forum Ekonomicznym zaczynają dominować tematy poświęcone części społeczeństwa, która czuje się wykluczona czy walce o zmniejszeniu nierówności zarobków. - W tych tematach Polska ma doświadczenie - dodał.

Mateusz Morawiecki przyznał także, że podczas środowej kolacji z prezesem banku Goldman Sachs rozmawiał o inwestycji tej instytucji w Polsce. - Cieszę się, że dotyczy ona coraz bardziej zaawansowanych usług. To tworzenie miejsc pracy dla absolwentów naszych politechnik, specjalistów nauk ścisłych, informatyków czy osób zajmujących się marketingiem. To dziedziny, w których Polacy mogą rozwijać skrzydła i więcej zarabiać, a to jest kluczowym punktem naszej Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEiPmKW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(144)
dobrze poinfo...
3 lata temu
wszyscy w davos pytają a stefana niesiołowskiego i jego fasolki po bretońsku
Piotr
3 lata temu
Typowy żydowski kłamca z elity finansowej. To nie przypadek ze został Premierem...jak Macrone...PIS sprzedał Polskę i oszukał miliony Polaków. Podporządkował Polskę UE i ubezwłasnowolnił rządzącym z innych krajów... I tak oto słuchamy poleceń pani ambasador Żydówki z USA oraz Żydowskim przedstawicielom zKnessetu
Bbt
3 lata temu
Polska w awangardzie socjalizmu chyba. PiS tak zeszmacił ten kraj ze chyba bardziej się nie da. Ustawy piszą nam wszędzie tylko nie tu. Polska bylejakość, misiewicze, korupcja, morderczy fiskalizm trwa w najlepsze. PiS = PO.
bEEiPmKX
Ha..ha..🙂🙂�...
3 lata temu
Bo to są afery w Piso-landi!! Cwaniaczek co to za PO miliony miseczek z ryżem, rzecz jasna z obrzydzeniem przytulił!!
Janek
3 lata temu
Jako niezwolennik pinokia moeawieckiego uważam, że polska prasa nie powinno zadawać pytań w Davos, niedotyczących tematyki poruszanej w Davos. Od tego jest dom.
...
Następna strona