Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lubelskie. Przeprowadzono tylko 249 testów. Przyczyna: prace remontowe w największym laboratorium

4
Podziel się:

Zaledwie 249 testów na koronawirusa wykonano w całym województwie lubelskim w niedzielę. Okazały się bardzo skuteczne, bo stwierdzono 163 przypadki zakażenia. Dlaczego testów było tak niewiele i czy to jednorazowy przypadek?

Lubelskie. Przeprowadzono tylko 249 testów. Przyczyna: prace remontowe w największym laboratorium
W niedzielę w woj. lubelskim przeprowadzono niewiele testów, gdyż możliwości laboratoriów i zatrudnionych w nich ludzi nie są nieograniczone (Flickr, CDC Global, (CC BY 2.0))
bEKXTwoR

W poniedziałek w Polsce stwierdzono 5 068 przypadków koronawirusa. Jeśli chodzi o podział na województwa, to zaskoczyły statystyki dotyczące lubelskiego. W całym województwie w ciągu doby przebadano zaledwie 249 osób, co doprowadziło do stwierdzenia 163 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, trzech zgonów i 14 nowych ognisk Covid-19.

Dane te są niepokojące z dwóch powodów: po pierwsze, dlaczego przeprowadzono tak niewiele testów? Ledwie dzień wcześniej było ich o dobry tysiąc więcej. Po drugie: zaskakuje skuteczność testów, bo u ponad połowy przebadanych stwierdzono obecność koronawirusa.

bEKXTwoT

Jak to wyjaśnić?

Reporterzy "Dziennika Wschodniego" zapytali o to na konferencji wojewodę lubelskiego Lecha Sprawka. Wyjaśnił, że w weekend z testowania było wyłączone laboratorium Vitagenum, które wykonuje 500, a nawet więcej testów dziennie. Przyczyną były prace remontowe.

Zobacz także: Jak tworzyć edukację w świecie pełnym technologii? - Szkoła jutra

W sumie w niedzielę testy wykonały tylko cztery laboratoria na terenie województwa, zaś pozostałych siedem nie przeprowadziło ani jednego testu.

bEKXTwoZ

– Laboratorium WSSE w Lublinie raz w tygodniu ma przerwę techniczną. Komunikat WSSE w Lublinie publikowany jest zgodnie z przyjętym schematem raportowania, według danych przekazanych z pozostałych laboratoriów – tak na pytanie o małą liczbę testów odpisała "Dziennikowi Wschodniemu" rzeczniczka WSSE w Lublinie Katarzyna Wnuk.

My również w poniedziałek próbowaliśmy uzyskać więcej informacji na ten temat, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi od pani rzecznik.

Polecamy poruszająca galerię zdjęć Jacka Szydłowskiego. Fotograf wszedł na teren Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, gdzie medycy opiekują się chorymi. Na zdjęciach zobaczymy ich w specjalnych strojach, w których każda wolna przestrzeń jest dodatkowo uszczelniona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKXTwpu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
mazerlok
rok temu
A dlaczego pani laborantka jest bez maseczki? Jeżeli Ona jest nośnikiem wirusa to jest spora szansa że wyniki ze wszystkich próbek na stole wyjdą pozytywne :) Może dlatego mamy taki wzrost wyników dodatnich ?
Ziemia jest p...
rok temu
Pis wdraża program uśmiercenia być może milionów Polaków. Chce to zrobić w pół roku i pierwszy raz wierzę,że mu się uda. Jestem bezsilnym medykiem, który ostrzegał was od marca zapieprzając po 24h-30h ciągiem. Teraz mam już dość czas odpocząć. Już mi się nie chce - czy tylko my mamy być zawsze odpowiedzialni? Postanowiłem zachowywać się jak reszta - tzn. mam wszystko w 4L - działa!
bacA
rok temu
A radni w Kraśniku uchwalili już że covid to ściema?
bEKXTwpv
DS
rok temu
I co? Żyją? To skończyć z tymi bezsensownymi testami i całym tym cyrkiem!