Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wakacje 2020. Zagranica niepewna, więc Polacy zwiedzą kraj

41
Podziel się

Wciąż niewiele wiadomo, jak będą wyglądały obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w trakcie tegorocznych wakacji. Największa niepewność dotyczy otwarcia granic, z kolei miejsca noclegowe w Polsce już działają, więc Polacy w tym roku w większości pozostaną w kraju.

Wakacje w Polsce. Rezerwacje już ruszyły
Wakacje w Polsce. Rezerwacje już ruszyły
bDUJiIhx

Ponad 90 proc. Polaków chce spędzić tegoroczny urlop w kraju - wynika z badania Profitroom przeprowadzonego wśród 10 tys. gości hotelowych, na którego wyniki powołuje się "Puls Biznesu". Ponad połowa badanych stawia na hotele, które ruszyły od 4 maja.

Rezerwacje ruszyły, hotele zaczynają się zapełniać. Jak te z grupy Zdrojowa, w których goście zarezerwowali już 30 proc. miejsc. Jak mówi w rozmowie z dziennikiem Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowej, w apartamentach wakacyjnych, które z własnymi kuchniami stanowią samodzielną całość, prognozy są bardziej optymistyczne.

Polacy chętniej decydują się na takie rezerwacje, po zapowiedziach rządu o wprowadzeniu 1000+ na wakacje, czyli bonu 1000 zł do wydania na usługi turystyczne, o czym poinformowała w rozmowie z money.pl wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. W środowym programie specjalnym "Newsroom WP" wiceszef tego resortu Andrzej Gut-Mostowy zapowiedział, że bon nie będzie opodatkowany.

bDUJiIhz
Zobacz także: Obejrzyj: 1000+ na wakacje. Bon turystyczny bez podatku

Według Leszka Mięczkowskiego, właściciela grupy Dobry Hotel, od początku maja, kiedy nie było żadnej rezerwacji, sytuacja stopniowo się poprawia. Najlepsze wyniki są w obiektach wakacyjnych - w należącym do tej grupy hotelu w Jastarni obłożenie na czerwiec-sierpień wynosi dziś powyżej 70 proc., a hotelu w Mikołajkach - 40 proc.

Rosnący ruch zaobserwował także Polski Holding Hotelowy (PHH). - Mamy bardzo wysokie obłożenie na czerwiec, lipiec i sierpień - nawet powyżej 80 proc. Oczywiście nie wiemy, czy do końca ten poziom się utrzyma, ale jestem optymistą - mówi "Pulsowi Biznesu" Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH.

bDUJiIhF

Jak wynika z badania firmy Profitroom na próbie 10 tys. gości hotelowych z 22 kwietnia - 79,8 proc. Polaków planuje wyjazd wypoczynkowy, pomimo zagrożenia koronawirusem, jednak 75,4 proc. badanych na koniec kwietnia nie dokonało jeszcze rezerwacji. Mimo to aż 92,9 proc. zadeklarowało, że urlop spędzi w Polsce, choć 30 proc. rozważa również wyjazd za granicę.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUJiIia
KOMENTARZE
(41)
30 lat późnie...
11 miesięcy temu
Dziś właśnie rząd ogłosił, że spłacił dług zaciągniętną na popularne +1000 na wakacje z koronawirusem. Obchodzimy także kolejną rocznicę skazania przez Trybunał Stanu polityków PIS, co było sukcesem narodu Polskiego. Bolszewicki system władzy zakończył się jesienią 2020 roku po fali strajków po niczym nieuzasadnionych podwyżkach cen chleba i mleka.
Miss piss
11 miesięcy temu
Wakacje spędzimy na: a) zbieractwie - w formie aktywnego, pieszego, pozyskiwania owoców runa leśnego, b) łowiectwie jeśli ktoś ma zestaw wędkarski, c) innych formach aktywności fizycznej w zależności od podaży ofert prostych, nieskomplikowanych prac na roli, w chlewie lub oborze, gdyż w wakacje będzie jeszcze działać już tylko jedna, ostatnia, gałąź gospodarki w formie jako tako zorganizowanej.
er
11 miesięcy temu
A po pierwszym tygodniu wakacji plaże w trójmieście zostaną zamknięte a może i wcześniej jak tylko zrobi się naprawdę ciepło. Ostatnie dni pokazały najazd tłumów a to był tylko wstęp.
bDUJiIib
Baca
11 miesięcy temu
SOCJALNYM NIEROBĄ MÓWIMY DOŚĆ NIE CHCEMY WAS ANI W GÓRACH ANI NAD MORZEM ŻEBRAJCIE W SWOICH MIEJSCOWYCH WARZYWNIAKACH
ja nawet w kr...
11 miesięcy temu
sobie ten rok daruje na wakacje
...
Następna strona