Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wenezuela w ciemnościach. Władze: "To atak!"

Stolica kraju - Caracas - i kilkanaście innych regionów zostały w poniedziałek pozbawione prądu. Rząd zakomunikował, że przyczyną awarii był "atak elektromagnetyczny".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Od stycznia w Wenezueli trwa kryzys polityczny i stan faktycznej dwuwładzy. (Fot: PAP/EPA)

Poniedziałkowa awaria prądu w Wenezueli była pierwszą od niemal czterech miesięcy. Rząd reżimowego prezydenta Nicolasa Maduro zakomunikował, że przyczyną problemów był "atak elektromagnetyczny".

W marcu trzykrotnie funkcjonowanie kraju było zakłócane przerwami w dostawie energii elektrycznej. Wtedy tłumaczono to sabotażem w największej wenezuelskiej elektrowni wodnej w Guri. Jego następstwem miał być pożar w tej elektrowni.

Od stycznia w Wenezueli trwa kryzys polityczny i stan faktycznej dwuwładzy. Na fali masowych wystąpień przeciwko prezydentowi Maduro tymczasowym prezydentem kraju ogłosił się lider opozycji Juan Guaido, uznając wybory prezydenckie, w których wygrał Maduro, za przeprowadzone z naruszeniem demokratycznych standardów.

Dotychczas Guaido jako prawowitego tymczasowego prezydenta uznało ponad 50 krajów na świecie, w tym Stany Zjednoczone. Unia Europejska nie zdołała wystosować dotąd wspólnego oświadczenia ze względu na brak jednomyślności wśród państw członkowskich.

Obejrzyj: Wenezuela – sfrustrowani i głodni ludzie wyszli na ulice

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wenezuela, wiadomości, gospodarka, energia elektryczna
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-07-2019

błeeeeegdzie tylko Rosja swoje łapska wyciągnie, tam zaraz nędza, głupota i zacofanie, tak było w PRL, tak jest w Wenezueli

23-07-2019

Pisi PRLCiekawe kiedy takie widoki będą w Polsce?

23-07-2019

P.Proletariusze wszystkich krajów, łaczcie się! (w swojej głupocie, najlepiej pod przewodem AOC i jej bolszewickiej bandy)

Rozwiń komentarze (17)