Notowania

internet
04.08.2019 15:35

Whatsapp i Facebook zmienią nazwy. To decyzja Facebooka

Facebook chce, by więcej użytkowników miało świadomość, że Instagram i Whatsapp to aplikacje należące do imperium Marka Zuckerberga. Dlatego chce zmienić ich nazwę tak, by nikt nie miał co do tego wątpliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Whatsapp i Instagram zmienia nazwę. By była lepiej kojarzona z właścicielem, czyli Facebookiem (Fot: Reporters / STG/REPORTER)

Jak informuje serwis next.gazeta.pl, wciąż wielu użytkowników nie wie, że korzystając z Whatsappa czy Instagrama, korzysta tak naprawdę z narzędzi należących do Facebooka.

A firma Marka Zuckerberga jest właścicielem obu aplikacji od wielu lat. A konkretnie od 7 (Instagram) i 5 (Whatsapp) lat.

Stąd decyzja o tym, by zmienić nazwę popularnego komunikatora i serwisu społecznościowego.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Facebook miał już o tym poinformować pracowników w wewnętrznym komunikacie. Dla użytkowników jednak nie zmieni się zbyt wiele, bo okazuje się, że zmiany będą bardzo kosmetyczne.

W obu przypadkach nowa nazwa będzie się nieznacznie różniła od tego, do czego przyzwyczaili się internauci. Po prostu dołączona zostanie fraza "od Facebooka", czyli "from Facebook".

To oznacza, że zamiast Whatsappa będziemy mieli Whatsapp from Facebook, a zamiast Instagrama - Instagram from Facebook. Jak zwraca uwagę next.gazeta.pl, wcześniej podobnie było w przypadku aplikacji Workplace (dziś: Workplace from Facebook).

Pasażerowie w najbliższych dniach będą musieli się uzbroić w cierpliwość
Strajk na Heathrow. Ponad 170 lotów odwołanych

- Chcemy zwiększyć przejrzystość wśród produktów i usług, które są częścią Facebooka - poinformowało biuro prasowe firmy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: internet, facebook, instagram, whatsapp, biznes, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-08-2019

dead brain 666Społecznościówki już się skończyły i wyczerpały dawno temu! Sam plebs i robole tam siedzą!

04-08-2019

GoNazwę zmienia Instagram i Whatsapp a nie Facebook. Jeżeli tytuł miał być clickbaitem to słabo z Waszej strony

04-08-2019

GosTytuł wprowadza w błąd - nazwę zmienia Instagram i Whatsapp a nie Facebook 😐 Jeżeli tytuł to clikbait to bardzo słabo z Waszej strony

Rozwiń komentarze (24)