Notowania

praca
13.08.2018 07:23

Amazon łamie przepisy. Kolejny biegły nie ma wątpliwości

Nieodpowiedni system wynagrodzeń i ignorowanie zdrowia pracowników, to zarzuty, które stawia biegły sądowy Amazonowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Stachnik/REPORTER)
Negatywne opinie pracowników to dla Amazona "niepotwierdzone anegdoty".

Nieodpowiedni system wynagrodzeń i ignorowanie zdrowia pracowników -to zarzuty, które stawia biegły sądowy Amazonowi. Firma twierdzi, że ta opinia nie ma potwierdzenia w rzeczywistości.

”Podyktowane zyskiem ekonomicznym z pominięciem podstawowych kwestii bezpieczeństwa pracy” - tak o warunkach pracy w centrach logistycznych Amazona pisze biegły ds. BHP, inż. Jarosław Łucka. To kolejna opinia krytyczna na temat giganta, działającego w Polsce, do której dotarła ”Gazeta Wyborcza”.

Opinia została przygotowana dla sądu pracy jako uzupełnienie poprzedniej, którą próbował podważyć Amazon. Sąd zapytał o zdanie także biegłą ds. medycyny pracy Beatę Ziemską.

Eksperci mają uwagi do 10,5-godzinnej zmiany, podczas które pracownicy muszą zrobić 20 km, chodząc między regałami. Wyśrubowane normy zmuszają pracowników do spakowania 2 tys. produktów dziennie – pisze "Wyborcza".

Zobacz też, jak wygląda Amazon od środka:

Prócz tego brak odpowiedniej liczby miejsc do odpoczynku siedzącego, niewielka liczba toalet, brak dostępu do światła dziennego, przedłużony czas pracy i brak konsultacji ze związkami.

Amazon również i tę opinię uważa za niezgodną z rzeczywistością i „pozbawioną podstaw faktycznych”. Jak przekonuje w piśmie do "Wyborczej" rzeczniczka firmy w Polsce Marta Rzetelska, Amazon dąży do ich sprostowania.

Jesteś pracownikiem Amazona? Opowiedz nam o swojej pracy na dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-08-2018

EugeniaSmiech mnie ogarnia czytajac takie brednie czy ktos widzi dobre strony Amazona?? nie piszcie takich iiotycznych reportazy czy jakas Polska Firma a … Czytaj całość

13-08-2018

XxxPracowałam w Amazon. Jest strasznie!! Nie radzę iść tam nikomu. To obóz pracy. Teraz oszukują z wyplatami.

13-08-2018

WarriorBzdury ! W Amazon naprawdę nie jest źle. Co dzień przychodzi co najmniej kilkunastu nowych- i czy by mogło to być możliwe u strasznego pracodawcy? … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)