Notowania

wiadomości
17.11.2017 13:39

Prezydent na Kongresie 590: Za 3 lata chciałbym usłyszeć od wyborców, że żyje im się lepiej niż w 2015 roku

Drugi dzień Kongresu 590 obfituje w kolejne ważne wystąpienia przedstawicieli rządu. O sukcesach polskiej gospodarki mówił m.in. wicepremier Morawiecki. Jego słowa o uszczelnieniu podatków skomentował w wywiadzie prezydent. - Okazało się, że można to robić skutecznie. Tymczasem jak startowałem w wyborach i mówiłem o takich możliwościach wielu ekonomistów mówiło, że się nie da - mówi Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRP/Jakub Szymczuk)
Prezydent po raz kolejny przekonywał też o swojej otwartości na współpracę z przedsiębiorcami, z którymi zawsze chętnie będzie podróżował po świecie, by promować polski biznes.

Podczas obszernego wywiadu dla TVP info prezydent dużo mówił też o patriotyzmie gospodarczym, zaznaczając, że to niezwykle istotne byśmy wszyscy kupowali polskie produkty. Choć nie w każdym obszarze jest to możliwe.

- Niestety nie produkujemy żadnego samochodu, ale mam nadzieje, że wrócimy do tego. Każde silne ekonomicznie państwo europejskie ma taki produkt. Nie ma powodu żeby w naszym przypadku było inaczej – powiedział Andrzej Duda.

Konstytucja biznesu. Wielkie zmiany dla małych firm

Prezydent odniósł się również do wcześniejszego wystąpienia wicepremiera Morawieckiego, które transmitowaliśmy i opisywaliśmy w money.pl. Andrzej Duda podkreślał, że bardzo cieszy się z sukcesu w uszczelnianiu dziury podatkowej.

- Okazało się, że można to robić skutecznie. Tymczasem jak startowałem w wyborach i mówiłem o takich możliwościach wielu ekonomistów mówiło, że się nie da. Ponadto wicepremier Morawiecki zapowiada w sumie oszczędności na poziomie 30 mld zł. To przecież roczny koszt programu 500+ - powiedział w wywiadzie Andrzej Duda.

Prezydent przekonywał, że to pokazuje, że obecna ekipa może prowadzić dobra politykę gospodarczą. Ponadto możliwe są tu jeszcze przyspieszenia w wielu obszarach, tak by jeszcze bardziej przełożyło się to na poziom życia Polaków.

- Chciałbym usłyszeć od wyborców, że żyje im się lepiej niż w 2015 roku. Wicepremier zapowiada, że w 2030 r. PKB będziemy mieli na poziomie średniej europejskiej. Oby tak się stało i żeby jeszcze udało się tę średnią osiągnąć pod względem wynagrodzeń - powiedział TVP Info Duda.

Prezydent po raz kolejny przekonywał też o swojej otwartości na współpracę z przedsiębiorcami, z którymi zawsze chętnie będzie podróżował po świecie, by promować polski biznes.

- Ogromnie mnie to cieszy, ze mamy firmy prywatne, które z podniesiona przyłbica podbijają rynki międzynarodowe. Ta polska myśl techniczna to nasza duma i moim obowiązkiem jest jej wspieranie. Dlatego zapraszam na pokład mojego samolotu – deklarował Duda.

W Jasionce pod Rzeszowem gdzie odbywa się kongres prezydent przemawiał wczoraj, gdzie chwalił zgromadzonych na sali przedsiębiorców. - Absolutna większość polskiego dobra narodowego wypracowywana jest poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa. (...) To przedsiębiorczość jest dobrem Rzeczypospolitej - mówił podczas otwarcia Kongresu 590 prezydent. Prezydent zapowiedział również szereg wsparcia dla polskich przedsiębiorców. O szczegółach można przeczytać tutaj.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2017

u mnie Duda usłyszysz jedno słowowon

17-11-2017

elktra.;zdrajca, zatrzymał reformę sądownictwa !!!

17-11-2017

jude wonAdrian ty lepiej ujawnij anek WSI i zreformuj sady z Pis. i nie badz antypolakiem...

Rozwiń komentarze (33)