Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Będą zwolnienia grupowe w Deutsche Bank Polska

5
Podziel się:

W związku z przejęciem części działalności przez Santander, Deutsche Bank Polska nie potrzebuje już tylu pracowników, co kiedyś. Od grudnia mają ruszyć zwolnienia grupowe.

Deutsche Bank Polska będzie zwalniał
Deutsche Bank Polska będzie zwalniał (Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)

O planie zwolnień bank poinformował o tym na swojej stronie internetowej. "Zasady i warunki zwolnień zostały uzgodnione z działającymi na terenie Banku Organizacjami Związkowymi w Porozumieniu z dnia 28 listopada 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Jak podaje serwis cashless.pl, proces ma trwać do 2020 roku. Zwolnionych może zostać do 155 z 520 etatowych pracowników banku. Według jego nieoficjalnych informacji odchodzący mają dostać dobre odprawy.

Oprócz normalnej odprawy wynikającej z przepisów, mogą liczyć na dodatkową w wysokości miesięcznej pensji za każdy przepracowany w firmie rok. Całościowa kwota obu odpraw nie może jednak przekroczyć równowartości 12-miesięcznej pensji danego pracownika.

Zobacz także: Zobacz też: Polacy pokochali bankowość mobilną. Znikają tradycyjne banki

O tym, że Santander (wtedy jeszcze pod nazwą BZ WBK) ma przejąć część działalności Deutsche Bank Polska, pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Do nowego właściciela trafiły: bankowość detaliczna, biznesowa, sieć placówek, agentów, pośredników i partnerów oraz dom maklerski DB Securities.

Już pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy, że wiąże się to z nieuchronnymi zwolnieniami. Bank jednak nie spieszył się z redukcjami. Ostatecznie przejęta część DB Polska zmieniła szyld na Santander w listopadzie tego roku.

W Deutsche Bank Polska pozostaje natomiast obsługa polskich i zagranicznych korporacji, instytucji finansowych oraz sektora publicznego w ramach Bankowości Inwestycyjnej i Korporacyjnej. Oprócz tego - także portfel hipotek walutowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Kolo
4 lata temu
Mam nadzieję że w 1 kolejności zwolnią tych, którzy nabijali w butelkę ludzi produktem o nazwie DB Inwestuj w przyszłość, przez który ludzie potracili połowę i więcej zainwestowanych pieniędzy. A dla negujących i twierdzących np. że widziały galy co brały informacja że DB włączał ten produkt do kredytu opowiadając różne bzdury o rynkach wschodzących. Nie żal mi bankierów ani trochę wont do pracy uczciwej napewno nie za biurko.do roboty się brać .
Yeti
4 lata temu
He he czy niemieckiemu bankowi uda się ocalić przed bankructwem ? Osobiście wątpię, ale dobrze że chociaż w Polsce nie narobią już gnoju.
As
4 lata temu
No i kto by pomyślał że niemiecki bank goni w piętkę i wieje przed bankructwem zwijając swoją działalność w wielu państwach.
Kwinto
4 lata temu
DB 2 na świecie bank, jest praktycznie bankrutem oj będzie boleć.
Polak
4 lata temu
brawo w końcu