Notowania

banki
04.12.2018 18:04

Będą zwolnienia grupowe w Deutsche Bank Polska

W związku z przejęciem części działalności przez Santander, Deutsche Bank Polska nie potrzebuje już tylu pracowników, co kiedyś. Od grudnia mają ruszyć zwolnienia grupowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)
Deutsche Bank Polska będzie zwalniał

O planie zwolnień bank poinformował o tym na swojej stronie internetowej. "Zasady i warunki zwolnień zostały uzgodnione z działającymi na terenie Banku Organizacjami Związkowymi w Porozumieniu z dnia 28 listopada 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Jak podaje serwis cashless.pl, proces ma trwać do 2020 roku. Zwolnionych może zostać do 155 z 520 etatowych pracowników banku. Według jego nieoficjalnych informacji odchodzący mają dostać dobre odprawy.

Oprócz normalnej odprawy wynikającej z przepisów, mogą liczyć na dodatkową w wysokości miesięcznej pensji za każdy przepracowany w firmie rok. Całościowa kwota obu odpraw nie może jednak przekroczyć równowartości 12-miesięcznej pensji danego pracownika.

Zobacz też: Polacy pokochali bankowość mobilną. Znikają tradycyjne banki

O tym, że Santander (wtedy jeszcze pod nazwą BZ WBK) ma przejąć część działalności Deutsche Bank Polska, pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Do nowego właściciela trafiły: bankowość detaliczna, biznesowa, sieć placówek, agentów, pośredników i partnerów oraz dom maklerski DB Securities.

Już pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy, że wiąże się to z nieuchronnymi zwolnieniami. Bank jednak nie spieszył się z redukcjami. Ostatecznie przejęta część DB Polska zmieniła szyld na Santander w listopadzie tego roku.

W Deutsche Bank Polska pozostaje natomiast obsługa polskich i zagranicznych korporacji, instytucji finansowych oraz sektora publicznego w ramach Bankowości Inwestycyjnej i Korporacyjnej. Oprócz tego - także portfel hipotek walutowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, deutsche bank polska, zwolnienia grupowe, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2018

KoloMam nadzieję że w 1 kolejności zwolnią tych, którzy nabijali w butelkę ludzi produktem o nazwie DB Inwestuj w przyszłość, przez który ludzie potracili … Czytaj całość

04-12-2018

Polakbrawo w końcu

04-12-2018

KwintoDB 2 na świecie bank, jest praktycznie bankrutem oj będzie boleć.

Rozwiń komentarze (5)